zateplovaci system vsetko pod jednou strechou
Galéria (14)

Zatepľovací systém – všetko pod jednou strechou

Kvalitná izolácia strechy si vyžaduje správny izolačný materiál a dostatočnú vrstvu tepelnej izolácie. Samotná izolačná vrstva musí byť doplnená ďalšími komponentmi, ktoré sú tiež veľmi dôležité. Každý má pri tepelnej ochrane strechy svoju úlohu a len spolu vytvárajú dokonalý celok – zatepľovací systém. Ukážeme Vám, ako si s ním poradíte krok za krokom.

Galéria

zateplovaci system vsetko pod jednou strechou 1970 big image
zateplenie, postup
knauf12 big image
knauf11 big image
knauf10 big image
knauf9 big image
knauf8 big image
knauf7 big image

PRACOVNÝ POSTUP

1.  Na zateplenie šikmej strechy potrebujeme niekoľko dôležitých položiek. Systémové komponenty LDS predstavujú: difúzne a parozábranové fólie a pásky určené na prelepenie, resp. napojenie fólií na ostatné stavebné konštrukcie.

2. Prvým krokom je rezanie izolácie na potrebný rozmer. Kvôli tesnosti je potrebné narezať ju s miernym presahom, približne 1-2 cm. Na obrázku vidíme postup s minerálnou vlnou Unifit.

3. Narezané časti izolácie sa vkladajú medzi krokvy.

4. Izoláciu postupne vložíme medzi krokvy po celej ploche šikmej strechy, dbáme na to, aby nevznikli medzery medzi izoláciou a krokvami, ktoré by následne vytvorili tepelné mosty.

5. Keďže výška krokiev býva v rodinných domoch štandardne maximálne 200 až 220 mm, izoláciu potrebujeme vložiť aj do pomocného roštu, ktorý zároveň tvorí nosný rošt pre SDK dosky.

6. Priečny rošt montujeme s osovou vzdialenosťou na základe požiadaviek pre SDK dosky.

7. Následne vložíme izoláciu aj do pomocného roštu. Dbáme pri tom na to, aby bola celá plocha roštu súvisle vyplnená izoláciou.

8. Pre dosiahnutie súvislej parozábranovej vrstvy použijeme na napojenie parozábranovej fólie na murivo LDS tesniaci pásik. Tesniaci pásik odporúčame nalepiť súvisle na omietku po obvode šikmej strechy ešte pred aplikáciou parozábranovej vrstvy.

9. Aplikácia parozábranovej fólie LDS 100 musí byť celistvá, aby dôkladne utesnila spoje.

10. Pre celistvosť parozábranovej vrstvy je potrebné prelepiť aj vzájomné styky. Použijeme pásky LDS Solifit alebo LDS Soliplan. LDS Solifit je vhodná aj pre utesnenie prestupov, resp. pri styku s exteriérom.

11. V prípade poškodenia fólie je potrebné zalepiť vzniknuté trhliny pomocou LDS Soliplan.

12. Pred aplikáciou SDK dosiek ešte kompletne prekontrolujeme tesnosť parozábranovej vrstvy, hlavne napojenie na murivo.

13. Po ukončení izolácie môžeme začať s aplikáciou SDK dosiek.

Viac informácií nájdete na www.knaufinsulation.sk. V prípade otázok Vám odborné poradenstvo poskytne karol.tuzinsky@knaufinsulation.sk. –>

  1. Tomas Durista says:

    kde viem zohnat tie nosne rošty pre SDK dosky?

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje