POROTHERM Profi DRYFIX extra – revolučný systém murovania pálených tehál

POROTHERM Profi DRYFIX extra – revolučný systém murovania pálených tehál

Aj keď je tehla najtradičnejší murovací materiál, moderná doba s dôrazom na ekonomiku a úspory v stavebných procesoch núti výrobcov neustále vyvíjať nové technológie a spôsoby murovania s cieľom zjednodušenia a urýchlenia výstavby. Spoločnosť Wienerberger-Slovenské tehelne, s. r. o. prišla na jar v roku 2010 na trh s ďalšou novinkou v technológii murovania, ktorou je lepenie brúsených tehál POROTHERM Profi na špeciálnu penu DRYFIX extra.

Základom superrýchleho, presného a spoľahlivého spájania tehál v každom ročnom období je jednozložková špeciálna pena DRYFIX extra, ktorá sa dodáva v plechovej dóze s objemom 750 ml. 

Systém POROTHERM Profi DRYFIX extra prináša na stavbu množstvo výhod:
• Pena DRYFIX.extra = ľahká a pohodlná manipulácia
• Murovanie bez miešačky = nižšie náklady na vybavenie stavby
• Superrýchle murovanie = úspora 50 % času oproti klasickému spôsobu
• Použitie do –5 °C = možnosť murovať aj v zimných mesiacoch
• Murivo bez malty = odstránenie tepelných mostov v ložnej škáre
• DRYFIX.extra = rýchlo, jednoducho, presne a bez miešačky

Použitie špeciálnej peny v stavebníctve nie je žiadnou novinkou. Najbežnejšou oblasťou použitia je asi montáž okien a dverí. Použitie peny namiesto murovacej malty na spájanie tehliarskych murovacích prvkov je však novinkou. Špeciálna pena DRYFIX extra je vyvinutá priamo na účely spájania brúsených tehál POROTHERM Profi. Vzhľadom na úplne novú oblasť použitia peny v stavebníctve spoločnosť Wienerberger v uplynulých rokoch uskutočnila vo viacerých krajinách množstvo skúšok, ktorými sa overili stavebno-fyzikálne vlastnosti muriva, ako aj správanie sa samotnej peny v konštrukcii. Aj na Slovensku boli na pôde TSÚS vykonané niektoré skúšky muriva, ktorých výsledky sú zahrnuté v technickom osvedčení, vydanom pre penu DRYFIX extra (pozri www.porotherm.sk). V dóze sa teda skrýva odskúšaný stavebný materiál prispôsobený na nový účel použitia. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePri murovaní na penu DRYFIX extra nezabudnite, že …
• pred nanesením peny je potrebné ložné plochy tehál zbaviť prachu po brúsení. Najjednoduchší spôsob je pretrieť ich murárskym štetcom.  Ak to podmienky dovoľujú, namáčame štetec do vody, pri teplotách pod 0 °C štetec nenamáčame;
• penu DRYFIX extra je možné používať pri teplote prostredia do –5 °C. Pozor však na teplotu obsahu dózy, t. j. na teplotu peny! Počas jej aplikácie veľmi dôležitá z hľadiska dosiahnutia deklarovanej výdatnosti peny. Ideálna pracovná teplota peny je 20 °C. Pri nižších teplotách sa výdatnosť znižuje, preto treba dózy, najmä v zimných mesiacoch, až po moment aplikácie skladovať pri izbovej teplote, prípadne vhodným spôsobom chrániť proti vychladnutiu.

Ak sa rozhodnete pre systém POROTHERM Profi DRYFIX extra, potrebné množstvo peny DRYFIX extra dostanete spolu s tehlami.

Viac na
www.porotherm.sk alebo infolinke 0850 111 283

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.