Vonkajšie žalúzie ovládané inteligentnou technológiou
Zdroj: Climax.sk

Vonkajšie žalúzie ovládané inteligentnou technológiou prispievajú ku komfortu aj udržateľnosti domácnosti

Moderné tienenie od najväčšieho českého výrobcu Climax ovládané inteligentnými technológiami prináša revolúciu do domácností, ktorých členovia už nechcú len maximálne pohodlie, ale zaujímajú ich aj dopady na životné prostredie. Vonkajšie žalúzie nie sú zďaleka len o tienení. Stávajú sa významným prvkom chytrej domácnosti a úspory nákladov za energie.

Čo vie chytré tienenie?

Okrem svojej základnej funkcie, teda udržiavania komfortu vo vnútri budovy, sa inteligentné vonkajšie tienenie prispôsobí individuálnym potrebám aj zmenám počasia. Zabudované slnečné senzory zaregistrujú, kedy treba vonkajšie žalúzie zatiahnuť a zabrániť tak prehrievaniu interiéru, aj keď nie sú jeho obyvatelia prítomní. A naopak v zime, keď slnečné lúče môžu miestnosť vyhriať, sa žalúzie vytiahnu pri optimálnych podmienkach. Veterné senzory vysielajú signál pohonu, ktorý žalúzie automaticky zatiahne v prípade silného vetra, dažďa alebo krupobitia.

David Žabčík  zo spoločnosti Climax spomína aj ďalší benefit chytrých vonkajších žalúzií v podobe bezpečnostnej poistky: „Prvá poistka žalúzie znemožňuje, aby pancier vytiahla cudzia osoba, čím sa zvyšuje zabezpečenie domácnosti. Druhá pri automatickom sťahovaní rozpozná akúkoľvek pevnú prekážku a bráni tak pred vznikom škôd a úrazov.“

Moderné vonkajšie tienenie v rodinnom dome
Zabudované slnečné senzory zaregistrujú, kedy je potrebné vonkajšie žalúzie zatiahnuť a zabrániť tak prehrievaniu interiéru. | Zdroj: Climax.sk

Typy inteligentného ovládania tienenia

Inteligentné tienenie je možné ovládať jednoducho pomocou diaľkového ovládača alebo aplikácie v mobilnom telefóne. Oba varianty umožňujú podľa potreby stiahnuť či vytiahnuť vonkajšie žalúzie jednotlivo alebo všetky zároveň. V mobilnej aplikácii si navyše môže užívateľ navoliť časy, kedy sa bude chytré tienenie samo správať podľa jeho požiadaviek. Je tak možné zatiahnuť žalúzie napríklad večer, keď sa zotmie, pre dokonalé súkromie alebo vytiahnuť ráno pred budíčkom.

Inteligentné ovládanie vonkajších žalúzií
Inteligentné ovládanie vonkajších žalúzií pomocou diaľkového ovládača alebo aplikácie | Zdroj: Climax.sk

Inteligentnými technológiami k udržateľnosti

Český výrobca tienenia Climax vďaka partnerstvu so spoločnosťou Somfy ponúka zapojenie inteligentných systémov ovládania Connexoon a TaHoma®, ktoré umožňujú efektívne prepojenie jednotlivých prvkov domácnosti. Ľahko sa tak môžu synchronizovať napríklad vonkajšie žalúzie so systémom vykurovania aj vetrania a dosiahnuť tak maximálna úsporu energií. V horúcich dňoch sa ušetrí za klimatizáciu vďaka automatickému stiahnutiu žalúzií po dosiahnutí určitej teploty pôsobiacej na vonkajší senzor, v zime zase pomôže chytrá domácnosť znížiť náklady na vykurovanie prepustením slnečného žiarenia do interiéru.

Inteligentné ovládanie vonkajšieho tienenia
Zapojenie inteligentných systémov ovládania umožňuje synchronizáciu vonkajších žalúzií so systémom vykurovania. | Zdroj: Climax.sk

Kam smerujú trendy v chytrom tienení?

Evolúcia technológií ide nezadržateľne dopredu a nevyhýba sa ani tieniacej technike. Podľa aktuálneho vývoja možno predpokladať, že aj blízka budúcnosť bude v znamení udržateľnosti a čo najväčšej úspory nákladov na energie. V posledných rokoch zaznamenala spoločnosť Climax taktiež zvýšený záujem spotrebiteľov o screenové rolety a bioklimatické pergoly, dá sa teda očakávať ďalší technologický vývoj aj v tomto smere.

Zdroj: PR článok Climax

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje