Pomôcka na plnenie klobás a jaterníc

pomocka na plnenie klobas a jaternic

Pomôcka je vyrobená na mlynček na mäso č. 8. Po vymontovaní stabilného a rotačného noža vložíme do mlynčeka na mäso plniaci nátrubok (rúrkový kužeľ) a naň vymedzovací krúžok.

Po naskrutkovaní je mlynček pripravený na výrobu klobás alebo jaterníc. Plniaci nátrubok a vymedzovací krúžok musia byť odolné proti korózii. Nátrubok najlepšie vyrobíme z antikorového alebo pozinkovaného plechu hrubého 1,5 mm. Na vymedzovací krúžok je vhodný dural. Vybratie 3 × 4 mm v nátrubku aj krúžku vsúvame do výstupku v mlynčeku. Tak po priskrutkovaní zabránime nežiaducemu rotačnému pohybu uvedených súčiastok počas prevádzky.


Jozef Dobrovolný, Piešťany
Foto a kresby: autor

–>

 

Komentáre

 1. Toto sme mali doma už pred dvadsiatimi rokmi 🙂 takže úžasná novinka!!! 🙂

  1. Tesim sa na nejaky Vas dobry tip, ci navod. Isto by bol pre ostatnych velkym prinosom.

 2. Stanislav Baranok says:

  Originálny stojí 90 centov umelý a 2,30 kovový. Kto by sa doma trápil s jeho výrobou ?

 3. na to mame namontovaný aj elektrický mlynček

 4. Hasic Voloda says:

  Tento zlepšovák je na nič lebo klobásy sa nemajú plniť cez mlynček ale cez piestový plnič lebo mlynček rozdrtí štruktúru klobás a tým celé úsilie vyjde navnivoč.

 5. nerobte zo seba somára, toto v domácich potrebách dostať za par drobných

 6. Náčelník says:

  naviac nepodarená, prechod ma byť kuže!!!!!!!!

 7. Belusik Roman says:

  To snad nie je mozne.Ktory blbec na toto prisiel…sak to som kupil za par korun v obchode.To skor by sa patrilo rozsirit zasobnik na vrchu mlynceka,lebo neviem,ci bude niekoho bavit davat jelitkovu kasu po 1 lyzicke a tlacit ju pritom dole. Ja som spravil letovackou dieru pribliznych rozmerov do plastovej misi,nad teplom ju dotvaroval a pripevnil na mlyncek.Takze davam plne hrste kase a mozem tlacit.A nepotrebujem kazdu blbost uverejnovat,pretoze by som si musel spravit vlastny mesacny casopis o 500 stranach. Aj tak je to o nicom,lebo mlyncekom sa nedaju creva dobre natlacit,jednoznacne treba piest.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.