Zberač dažďovej vody

zberac dazdovej vody

Vyrobíme ho z kanalizačných tvaroviek. Zvod dažďovej vody má priemer 125 mm. Zberač pracuje na princípe spojených nádob. Zberá vodu a po vyrovnaní hladín odteká pôvodným odtokom do kanalizácie.

Postup práce
Základnú časť zberača tvorí čistiaci kus DN 125 (na obr. oranžová), ktorý je otočený oproti svojej normálnej orientácii o 180 stupňov – hrdlom dolu. Do hrdla čistiaceho kusa vložíme odrezané hrdlo z rúrky DN 100 (oranžová) tak, aby sa dala vsunúť do čistiaceho kusa. Priestor medzi rúrkami utesníme tesnením s kruhovým prierezom zo starej kanalizačnej tvarovky DN 100, ktorú si kúpime. Do hrdla DN 100 vsunieme – hrdlom hore – redukciu DN 100/DN 70 (šedá). Redukcia vytvára priestor, v ktorom sa zhromažďuje voda a odteká do zbernej nádoby.

Zberač pripojíme na kanalizáciu rúrkou DN 125 a k odkvapu násuvným nátrubkom DN 125. Vodu odvádzame z veka čistiaceho kusu cez PE hadicu s obojstranným ukončením spojkami 32 x 1”, ktoré sú utesnené gumovým tesnením 1”. Ako maticu použijeme prevlečený kus z hadicovej spojky.

Ing. Jan Stránský, Bánovce nad Bebravou
Zdroj: Časopis Urob si sám

Komentáre

  1. Nemohli ste rovno nafotit aj zberac. Pekne ste to popisali co a ako sa ma do vnutra vlozit. Ale z toho sa clovek vobec nevyzna

  2. Tiez by som poprosil fotku ako to vyzera v tom cistiacom kuse

    1. Ten link už nie je dostupný, vyrobil to prosím niekto, alebo máte niekto fotky?

  3. prosim o konktretne foto z vnutra cistiaceho kusa, vdaka.

  4. Ako sa na to pozerám, lacnejšie ma vyjde kúpiť hotové aj s filtrom.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.