Práce v záhrade
Zdroj: Juice Flair/Shutterstock.com

Pomocou akého zariadenia si upravíte vašu záhradu?

Veľká záhrada je snom mnohých ľudí, keďže práve to je jedným z miest, kde môžu popustiť uzdu svojej fantázie a v konečnom dôsledku si aj skvelo oddýchnuť. O takúto záhradu je však potrebné sa aj patrične starať. S tým vám skvelo pomôžu zariadenia, ktoré vám dnes predstavíme.

Dom bez záhrady si dnes vie predstaviť len málokto. Práve záhrada sa totiž stala miestom, kde si nielenže môžete pestovať svoje vlastné kvety či zeleninu, ale je aj skvelým priestorom pre oddych či posedenia s priateľmi pri dlhých letných grilovačkách. Aby ste sa však v záhrade cítili čo najlepšie, je fajn si ju spestriť rôznymi okrasnými stromami, kvetmi, kríkmi či ďalšími doplnkami vytvárajúcimi jedinečnú atmosféru. Ďalším vhodným tipom, ako si skrášliť záhradu, je napríklad stavba záhradného domčeka či altánku, kde môžete pohostiť svoju návštevu či priateľov. No na to, aby ste sa aj vy, aj vaši priatelia či známi cítili v tejto záhrade príjemne, je potrebné sa o ňu pravidelne starať. Starostlivosť o záhradu si však vyžaduje určitý čas, ktorý si môžete skrátiť používaním nástrojov a zariadení, ktoré vám predstavíme.

Neustále kosenie

Pravidelné kosenie trávy je jednou z vecí, ktoré budete na svojej záhrade robiť najčastejšie. Dnes však túto prácu nemusíte vykonávať ručne, pomôžu vám kosačky rôznych typov – motorové, elektrické alebo moderné akumulátorové kosačky. Pre náročnejšie terénne plochy a ťažko dostupné zákutia v záhrade siahnite po krovinorezoch a vyžínačoch. Skvelým pomocníkom v starostlivosti o pôdu a trávnik (prevzdušnenie, kyprenie a rozdrobovanie) sú aj kultivátory a rotavátory.

Kosenie trávnika
Zdroj: Med Photo Studio/Shutterstock.com

Rúbanie a rezanie dreva

Ďalšou činnosťou, ktorá je na záhrade pomerne častou, je rezanie a rúbanie dreva na kúrenie, či už v dome alebo do záhradného ohniska. Okrem rezania dreva sa však môžete pripraviť aj na úpravu či stínanie stromčekov. S týmto typom práce, vám skvelo dokáže pomôcť prenosná motorová píla, ktorá sa v posledných rokoch stala čoraz bežnejšou súčasťou každého domáceho kutila. Je tomu tak predovšetkým vďaka vzostupu elektrických a akumulátorových motorových píl, ktoré sú ideálnym pomocníkom pre prácu okolo domu. Sú totiž pomerne ľahko manévrovateľné, resp. prenosné a poskytujú dostatočný výkon na všetko, čo potrebujete.

Kvalitný kompresor

Posledným nástrojom a zariadením, ktoré by sme vám radi v tomto článku odporučili, je kúpa kvalitného piestového kompresora. Ide o zariadenie určené na stláčanie vzduchu, pomocou ktorého môžete veľmi jednoducho a rýchlo nafúkať svoj záhradný bazén, kolesá na bicykli či aute. Síce ho nebudete využívať až tak často, no ak ho raz budete potrebovať, budete radi, že ho doma máte.

Záhradné oblečenie

Aby sme však nezostali len pri nástrojoch a zariadeniach, ktoré vám uľahčia prácu, ďalšou dôležitou vecou je oblečenie, v ktorom budete na záhrade pracovať. Pri výbere záhradného oblečenia je dôležité si uvedomiť, čo všetko v záhrade plánujete robiť. Základom pre každého záhradkára sú jednoznačne kvalitné čižmy a montérky. Vhodným doplnkom v prípade zlého počasia môže byť aj nepremokavý plášť. Okrem toho taktiež nezabudnite na niekoľko párov rukavíc, keďže práve to je časť oblečenia, ktorú budete meniť zrejme najčastejšie.

Nech je práca v záhrade skvelým relaxom

Veríme, že náš článok vás inšpiroval k tomu, aby ste si aj vy rozšírili svoje vybavenie pre prácu v záhrade o tieto šikovné zariadenia. Pri starostlivosti o záhradu by ste však mali myslieť predovšetkým na to, že ide o skvelý relax a koníček, pri ktorom si oddýchnete od starostí bežného života. Fyzická práca je mnohokrát únikom od psychického vyčerpania. Uľahčite si ju vďaka výdobytkom modernej doby – vyžínače, krovinorezy, motorové píly, kultivátory a iné.

Zdroj: ibo.sk a vengo.sk
Foto: Shutterstock.com

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.