kucharkino tajomstvo
Galéria (3)

Kuchárkino tajomstvo

Alicino kuchárske tajomstvo tkvie v láske k vareniu a čerstvých ingredienciách – bylinky nevynímajúc. A Luciiným tajomstvom je zas polička na črepníky s bylinkami, ktorá sa zmestí aj do mikrokuchynky.

Galéria

V kuchyni z predchádzajúcich strán nás zaujala vtipná „polička“, ktorá zaberá len minimum priestoru. A práve tým si zaslúžila vlastný priestor v časopise. Vymyslela ju architektka Lucia Hakelová – jednoducho otočila naopak obyčajný držiak na pokrievky. Náruživá kuchárka Alica sa čerstvých byliniek v kuchyni nechcela vzdať, a tak pre ne Lucia hľadala miesto: zábradlie francúzskeho okna by nebolo veľmi praktické – nedalo by sa využívať po celý rok, polievanie by bolo nepohodlné a za oknom je pomerne rušná, a teda aj prašná ulica.

Na bežné, to znamená vodorovné police nebolo v malej kuchyni  miesto, a tak Lucia špekulovala, ako bylinky dostať do zvislého usporiadania. Nakoniec problém vyriešil drôtený držiak na pokrievky, ktorý otočila naopak a upevnila na stenu pri okne. Potom už potrebovala len zopár háčikov, kvetináče s dierkou a, samozrejme, bylinky. Aby bylinky nemali „nohy vo vode“, na spodku črepníkov je drenáž. Rastlinkám sa darí, a tým pádom aj Alici.

Text: Erika Kuhnová
Foto: Dano Veselský
Zdroj: časopis Môj dom

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.