Kuchárkino tajomstvo

kucharkino tajomstvo

Alicino kuchárske tajomstvo tkvie v láske k vareniu a čerstvých ingredienciách – bylinky nevynímajúc. A Luciiným tajomstvom je zas polička na črepníky s bylinkami, ktorá sa zmestí aj do mikrokuchynky.

V kuchyni z predchádzajúcich strán nás zaujala vtipná „polička“, ktorá zaberá len minimum priestoru. A práve tým si zaslúžila vlastný priestor v časopise. Vymyslela ju architektka Lucia Hakelová – jednoducho otočila naopak obyčajný držiak na pokrievky. Náruživá kuchárka Alica sa čerstvých byliniek v kuchyni nechcela vzdať, a tak pre ne Lucia hľadala miesto: zábradlie francúzskeho okna by nebolo veľmi praktické – nedalo by sa využívať po celý rok, polievanie by bolo nepohodlné a za oknom je pomerne rušná, a teda aj prašná ulica.

Na bežné, to znamená vodorovné police nebolo v malej kuchyni  miesto, a tak Lucia špekulovala, ako bylinky dostať do zvislého usporiadania. Nakoniec problém vyriešil drôtený držiak na pokrievky, ktorý otočila naopak a upevnila na stenu pri okne. Potom už potrebovala len zopár háčikov, kvetináče s dierkou a, samozrejme, bylinky. Aby bylinky nemali „nohy vo vode“, na spodku črepníkov je drenáž. Rastlinkám sa darí, a tým pádom aj Alici.

Text: Erika Kuhnová
Foto: Dano Veselský
Zdroj: časopis Môj dom

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.