Terasové sedenie z dreva, s ktorým sa zmestíte do rozpočtu 400 €

terasové sedenie z dreva
Zdroj: Andrej Privrel

Chcel by som sa zapojiť do súťaže Majster roka 2021 s mojím projektom terasového sedenia z dreva. Príkaz od mojej manželky bol jasný: Vyrob sedenie do 400 €!

Bola to výzva. Tak som sa na to vrhol aj s malým pomocníkom. Výsledok si môžete pozrieť.

výroba terasového sedenia
Zdroj: Andrej Privrel
výroba terasového sedenia
Zdroj: Andrej Privrel
terasové sedenie z dreva
Zdroj: Andrej Privrel
terasové sedenie z dreva
Zdroj: Andrej Privrel

V pozadí sú vyvýšené záhony s paravánom, ktoré boli taktiež požiadavkou investora – mojej manželky.

Andrej Privrel

Všetko o súťaži Majster roka 2021 nájdete na tomto linku:

Staň sa Majstrom roka 2021 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

  1. Neviem koľko stál ten materiál v reále, viem si predstaviť že to bolo do 400 €. Každý slovenský domáci majster má ale problém v tom, že nepočíta svoju prácu, prípadne ju nevie ohodnotiť finančne. Za 5€ na hodinu by to nikto nerobil, zvesela môžem nasadiť cenu 10€/hod a to som možno ešte lacný. Takže zručnému majstrovi to koľko trvá? Teraz iba hádam 30-40 hodín práce, ak nie som až taký zručný, tak kľudne aj 60-70 hod. Ďalej tu určite nemáš započítané náklady na energiu, benzín na dovoz materiálu, a v neposlednom rade mušíš mať doma vybavenú dielňu, kde náradie a stroje potrebné na niečo také tiež čosi stojí. Potom výsledná cena je úplne inde.

  2. A preco by mal pocitat cenu prace? ved to robi pre seba vo volnom case. na svojej sikovnosti vie potom clovek usetrit nemale peniaze, ktore moze pouzit inak. a ten pocit ze si to spravil sam je tiez vynikajuci.

  3. Ak ma to vyjde na 4 stovky, tak do toho nejdem. Za 500 som kúpil veľký kovový stôl a 6 kusov polohovateľných kovových stoličiek s 3 ročnou zárukou. Je to veľmi pohodlné. Neporovnateľné s takouto drevenou lavicou. Pritom som postavil koterec, alebo zateplenú búdu pre psa s predsieňou pretože ma majstrovanie baví. Pri búde bol rozdiel priepastný. Porovnateľná búda stála 500 (v rovnakej veľkosti som vôbec nenašiel, preto len porovnateľná) a mňa vyšiel materiál do 200. A je to búda, ktorá je veľmi masívna, pre veľké plemená. Kvalitou predčí, to čo sa predáva. Dochová ešte niekoľko psov.

  4. to je to, ze nepoznas ten pocit ked si vies nieco spravit aj sam. Z obchodu si vie kupit kazdy tlk, a moze sa nakoniec stat ze 15 tlkov na ulici ma presne to iste… nie ako original ktory si si sam spravil…

  5. Každý robí to čo uzná za vhodné. Niekto smeruje energiu do kreativity, iný do športu, niekto zase rád varí. Preto akákoľvek činnosť prinášajúca radosť je na mieste. Škoda že už sa v článkoch neobjavujú napríklad použité materiály a skúsenosti s nimi, hlavne lazúry, laky a farby na drevo.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.