Priestranná drevená terasa pri dome aj s pergolou

terasa s pergolou
Zdroj: Lucia Frena

Ja a môj manžel sme milovníci dreva, náš dom má drevené steny. Aj vnútro domu je plné výrobkov môjho muža, ktorý vie urobiť asi všetko. Obchody sú plné laminátu a umelín, a to sa nám vôbec nepáči.

Vybrala som náš posledný projekt a to bola drevená terasa. Postavili sme ju na oceľových nosníkoch. Na to sme urobili drevenú konštrukciu. Použité drevo je tlakovo impregnované, aby vydržalo dlhšie. Použili sme smrekové terasové dosky.

terasa s pergolou
Zdroj: Lucia Frena
terasa s pergolou
Zdroj: Lucia Frena

Terasa je priestranná, na jednej polovici je pergola, ktorá nám robí tieň. Zábradlie slúži aj ako ochrana súkromia. Okolo terasy sme vysadili kvety, ktoré nám budú pekne voňať a robiť tieň, no musia ešte trochu povyrásť.

terasa s pergolou
Zdroj: Lucia Frena

Lucia Frena

Všetko o súťaži Majster roka 2021 nájdete na tomto linku:

Staň sa Majstrom roka 2021 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

  1. Aký tieň robí tá deravá pergola? Jediný tieň tam robí ten domček. O 12:00 keď tieň potrebuješ nerobí žiaden tieň, poobede máš tieň ale podľa mňa mimo terasy.

  2. Zda sa ze si odbornik ze vies na ktoru svetovu stranu to je otocene a vobec neuvazuje nad tym ze casom to zarastie rastlinami ktore nedokazu za den, rok vyrast….

  3. Milovníci dreva, co nemajú radi plast a laminát. A co tie okná plastové?

  4. To sedenie na terase tiež, samý plast 👌

  5. Sranda ja nevidím žiadne plastové okná na terase vidím len sieťky proti hmyzu a vôbec nechápem čo to má spoločné s terasov, pani asi pozerá niečo úplne ine….

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.