Súťaž Majster roka 2021: Rozkladacie záhradné sedenie

Rozkladacie záhradné sedenie
Zdroj: Rudolf Fraštia

Predstavujem vám zrealizovaný projekt rozkladacieho záhradného sedenia. Pozostáva z opracovaných drevených hranolov a kovania na skladacie pivné stolovanie.

Nosný hranolový rám je pripevnený na pevnú stenu (v mojom prípade záhradná chatka). Tvorí jednak obvod konštrukcie v zloženom stave – zvislé prvky, a zároveň oporu stola, lavíc a pergoly na stene – horizontálne prvky.

Rozkladacie záhradné sedenie
Zdroj: Rudolf Fraštia

Stôl a lavice sú sklopné cez klavírové pánty a na druhom konci podopreté kovovým výklopným kovaním (jedna polovica kovaní). Stôl a lavice v zloženom stave na stene sú prekryté výklopnou drevenou pergolou (vyklopenie a podopretie kovovými „L“ rúrkami o obvodový rám).

Rozkladacie záhradné sedenie
Zdroj: Rudolf Fraštia
Rozkladacie záhradné sedenie
Zdroj: Rudolf Fraštia

V zloženom stave pergola zapadne dovnútra obvodového rámu a prostredníctvom kovových strmeňov a visiacich zámčekov je celá zostava uzamykateľná. Keďže mi zostala ešte druhá polovica sklopných kovaní, dorobil som ešte predlžujúci set sedenia s tým, že druhý stôl a lavice sa cez atypické kovanie „zaháknu“ na susedné hrany a umožnia tak sedenie ôsmim až desiatim osobám. Predlžujúci set už skladujem v chatke.

Rozkladacie záhradné sedenie
Zdroj: Rudolf Fraštia

Rudolf Fraštia

Zapojte sa aj vy do súťaže Majster roka 2021 a vyhrajte! Všetko o súťaži nájdete na tomto linku:

Staň sa Majstrom roka 2021 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.