Poďme si užiť prvé jarné dotyky slnka na terase

WPC terasa
Zdroj: Deceuninck

Mnohí už nedočkavo čakáme na prvé slnečné lúče, ktoré nám dovolia užívať si na terase príchod jari a pobytom vonku načerpať energiu po zime. Ak terasu ešte nemáte, je najvyšší čas pustiť sa do hľadania vhodného materiálu, ktorý na ňu použijete. Drevoplastové terasy sú ideálnym riešením.

Tí, ktorí už terasu z drevoplastu (WPC) majú, najlepšie vedia, že medzi jej výhody patria bezúdržbovosť, dlhá životnosť, stálofarebnosť, ľahká montáž a odolnosť voči vplyvom počasia, znečisteniu i poškrabaniu. WPC dosky sú stále častejšie používané i na ďalších exteriérových prvkoch domu, v jeho okolí, na záhrade či okolo bazéna. Široká ponuka kompozitných systémov dáva možnosť všetky tieto prvky zjednotiť a zladiť.

Hurá na záhradu

Drevoplastové dosky Twinson sú dokonalým spojením výhod dreva (prírodný vzhľad, pocit tepla) a PVC (jednoduchá údržbu a odolnosť proti počasiu a škodcom). Terasové dosky WPC značky Twinson majú až 4x vyššiu nosnosť ako bežné drevoplastové terasy. Navyše nepraskajú, nekrútia sa a ani sa neprehýbajú. Okrem toho nepodliehajú hnilobe ani plesniam a svoj prirodzený vzhľad si dokážu zachovať dlhý čas.

Drevoplastové dosky Twinson vhodné k bazénu
Dosky Twinson sú vhodné aj k bazénu. Nešmýkajú sa a netvoria triesky. | Zdroj: Deceuninck

Drevoplastové dosky sa nemusíte obávať použiť ani pri bazéne, pretože sa nešmýkajú a netvoria triesky. Sú tak bezpečné a vhodné aj pre deti. Tých praktickejších určite osloví bezúdržbovosť povrchu. Nečaká vás nákup ochranných náterov a lakov, vyhnete sa dlhým hodinám stráveným natieraním a ošetrovaním terasy. Na údržbu vám bude stačiť iba vysokotlakový čistič alebo záhradná hadica.

WPC terasa
WPC dosky potrebujú iba minimálnu údržbu, nemusíte ich lakovať ani natierať. Vystačíte si iba s vysokotlakovým čističom alebo záhradnou hadicou. | Zdroj: Deceuninck

Akú WPC terasu si vybrať?

Pekné dni lákajú tráviť čas vonku, pohodlne sa usadiť v obľúbenom kresle na terase a relaxovať pri západe slnka. Akú WPC terasu si vybrať? Nie je drevoplast ako drevoplast. Lacnejšie materiály nevydržia v dobrej kondícii príliš dlho. Začnú sa krútiť alebo praskať. Pri materiáli Twinson máte istotu kvalitných surovín i skvelého spracovania. Vybrať si môžete z rôznych farebných i povrchových úprav.

Drevoplastová terasa
Drevoplastové terasy Twinson sú kombináciou dreva a plastu. Majú výborné vlastnosti a 4× vyššiu nosnosť ako bežné WPC terasy. | Zdroj: Deceuninck

Dosky Majestic Massive Pro majú špičkovú odolnosť proti poškriabaniu vďaka 360˚ vrstve PVC na povrchu a výnimočnú odolnosť proti škvrnám. WPC dosky Character Massive sa dajú tvarovať ako drevo a sú vhodné pre atypické tvary terás. Rovnako ako dosky Majestic Massive Pro majú aj atest požiarnej odolnosti pre strešné terasy BROOF (t1). Essential Terrace sú dosky vhodné pre akúkoľvek aplikáciu a Essential XL priťahujú pozornosť svojou šírkou až 14 cm. Povrch s hlbokým, a pritom úzkym drážkovaním odráža svetlo špecifickým spôsobom, čo zvýrazňuje zaujímavý dizajn týchto dosiek.

Drevoplastová terasa bezpečná aj pre deti
Twinson je materiál, ktorý nepraská, je protišmykový a bezpečný aj pre deti. | Zdroj: Deceuninck

Majte novú terasu už o pár dní

A to najlepšie na koniec. Drevoplastové dosky Twinson sa jednoducho inštalujú. Pre dosky Majestic Massive Pro a Character Massive môžete využiť systém montáže Twinson Click, s ktorým je realizácia terasy až 2,5 rýchlejšia. Ide o klikací systém, s ktorým ušetríte množstvo času. Bez jedinej skrutky sa dokáže prispôsobiť prakticky akémukoľvek tvaru alebo dizajnu terasy. Inštaláciu zvládne i zručný domáci majster. S WPC doskami Twinson získate odolnú terasu, ktorú v prípade poškodenia môžete ľahko opraviť. Nemusíte ju celú rozoberať, stačí vybrať iba chybnú dosku a nacvaknúť novú.

Inštalácia drevoplastových dosiek
Drevoplastové dosky Twinson sa jednoducho a rýchlo inštalujú vďaka klikaciemu systému Twinson Click. | Zdroj: Deceuninck

O drevoplastových doskách Twinson si prečítajte viac na https://www.chcemterasu.sk/.

Zdroj: PR článok Deceuninck, spol. s r.o.