Kompozitné materiály terasa
Galéria (7) Zdroj: Deceuninck

Protišmyková terasa v okolí bazéna

Letné mesiace sú stvorené na kúpanie, opaľovanie, jednoducho na trávenie času vonku na čerstvom vzduchu. Majitelia rodinných domov to majú o niečo ľahšie, pretože môžu počas teplých dní relaxovať na svojej terase a ak majú vlastný bazén, nepotrebujú navštevovať ani kúpaliská.

Galéria

Kompozitné materiály terasa
Kompozitné materiály terasa
Kompozitné materiály terasa
Kompozitné materiály terasa
Kompozitné materiály terasa
Kompozitné materiály terasa

O bezstarostnom kúpaní a pohode pri bazéne rozhoduje nielen samotný výber bazéna, ale aj jeho bezprostredné okolie.  Ak hľadáte príjemný materiál, na ktorom by ste mohli odpočívať iba na uteráku alebo na ležadle, chodiť po ňom naboso a aby zároveň aj dobre vyzeral a zapadol do okolia, siahnite po kompozitných doskách Twinson. Sú spojením dreva a plastu a odolné voči všetkým vrtochom počasia. Navyše si vyžadujú iba minimálnu údržbu.

Príjemný povrch aj naboso

Drevoplastovému materiálu Twinson nevadí styk s vodou, preto ho možno umiestniť aj v okolí bazéna. Ani za mokra sa dosky nešmýkajú  a veľmi rýchlo schnú.  Twinson má atest pre materiály používané na výrobu hračiek pre deti, preto sú dosky úplne bezpečné aj pre najmenších členov rodiny. Kompozitné dosky sú ideálne aj pre chôdzu naboso. Deťom nehrozí zapichnutie triesky do nohy, takže sa na terase môžu bez obáv hrať.

Kompozitné materiály terasa
Kompozitná terasa Twinson predstavuje spojenie dreva a plastu. Vyznačuje sa odolnosťou voči všetkým vrtochom počasia. | Zdroj: Deceuninck

Ak si zvolíte svetlejší odtieň, nebude sa vám terasa v lete ani prehrievať alebo páliť na chodidlách, ako napríklad dlažba alebo kameň. Kvalitný kompozitný materiál nepodlieha hnilobe, je odolný proti plesniam, škodcom či drevokazným hubám. Terasové dosky z materiálu Twinson sú k dispozícii v troch rôznych produktových variantoch s rôznymi povrchmi a v niekoľkých farbách. Svoju finálnu farbu získajú postupne a určitý čas to trvá. Proces prirodzeného zosvetlenia by sa však mal po niekoľkých týždňoch zastaviť. Stálofarebnosť je jednou z výhod tohto materiálu.

Kompozitné materiály terasa
Ani za mokra sa dosky nešmýkajú a veľmi rýchlo schnú. | Zdroj: Deceuninck

Výstavba terasy je hračka 

Ak vás kompozitný materiál presvedčil, pustite sa do terasy v okolí bazéna hneď teraz. So systémom Twinson Click je to veľmi jednoduché. Nepotrebujete skrutky ani vŕtačku. Rýchlu montáž umožňuje spodná konštrukcia zložená z niekoľkých prvkov. Užitočnou súčasťou systému je trojuholníková pätka (Triax), ktorá nesie spodnú konštrukciu terasy a umožňuje jej montáž v rôznych uhloch. Na ňu sa nacvakávajú hliníkové podkladové profily, na ktoré sa upevňujú dosky Twinson. Pre pokrytie plôch v okolí bazénov sú vhodné napríklad dosky Character Massive, ktoré majú schopnosť kopírovať aj oblé tvary a zakrivenia. K bazénom sú vhodné aj terasové dosky Majestic Massive Pro s tenkou vrstvou polyméru (PVC), ktorá drevoplast chráni pred poškriabaním, mastnotou a škvrnami akéhokoľvek pôvodu.

Kompozitné materiály terasa
So systémom Twinson Click možno mať terasu hotovú rýchlo, a to bez vŕtania a skrutiek. | Zdroj: Deceuninck

Bez starostí

Ničím nerušený relax umocňuje minimálna údržba terás Twinson, ktorá vám zaberie len minimum času. Nevyžaduje si žiadne brúsenie, pravidelné olejovanie či natieranie. Terasu netreba ošetrovať žiadnymi umelými konzervačnými prostriedkami či moridlami, nátermi, lakmi a tmelmi. Zaschnuté vodné mapy po kúpaní či ďalšie škvrny, ktoré nezmiznú samé, môžete ľahko odstrániť vodou s trochou saponátu alebo vysokotlakovým čističom. Odolné škvrny odstránite s použitím špeciálneho čistiaceho prostriedku na WPC.

Kompozitné materiály terasa
Údržba terasy Twinson je jednoduchá. Menšie nečistoty stačí vyčistiť vodou so saponátom alebo vysokotlakovým čističom. | Zdroj: Deceuninck

Viac sa o terasách Twinson dočítate na www.twinson.com/sk-sk  alebo na www.chcemterasu.sk 

Zdroj: PR článok Deceuninck

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje