Drevoplastové terasy – sú bezpečné?

Moderá slnečná terasa z kompozitu
Zdroj: Deceuninck

Ak ste sa rozhodli, že si k svojmu rodinnému domu zaobstaráte terasu, určite chcete, aby bola vo všetkých ohľadoch bezpečná. Dosky by mali mať protišmykový povrch, aby boli bezpečné a nešmýkali sa ani v blízkosti bazéna alebo vírivky. Akú terasu uprednostniť?

Krok vedľa nespravíte, ak si zvolíte kompozitnú terasu s rovnomerným zastúpením dreva a plastu. Tento pomer zaisťuje doskám pekný prírodný vzhľad a navyše skvelé vlastnosti. Medzi hlavné výhody drevoplastových terás patrí vysoká odolnosť voči vplyvom počasia, drevokazným hubám i hmyzu. Väčšina z vás určite ocení aj ich bezúdržbovosť. Všetky vaše očakávania splnia kompozitné dosky Twinson.

Usmievajúce sa dieťa
Pre deti sú kompozitné dosky Twinson úplne bezpečné. Majú protišmykový povrch, vhodné sú tak aj do okolia bazénov. | Zdroj: Deceuninck

Požiarna ochrana a protišmykový povrch

Pri výbere kompozitnej terasy rozhodne od dodávateľa požadujte protišmykový a hygienický atest. Protišmykový povrch aspoň v triede R12, ideálne však R10, je zárukou bezpečného pohybu po terase. Hygienický atest vám zaručí, že sa z terasy ani na slniečku nebudú uvoľňovať žiadne prchavé organické zlúčeniny, ktoré by boli škodlivé pre vaše zdravie. A počas dažďa sa zas nemusíte obávať, že by sa do pôdy na záhrade vsakovali nebezpečné látky. Okrem toho by mal byť materiál navyše príjemný i pre chôdzu „naboso“. Určite nechcete, aby si vaše deti zadreli triesku do nohy alebo sa zranili o klinec či skrutku. Terasové dosky Twinson všetky tieto požiadavky dokonale spĺňajú, dokonca aj európsku normu pre materiály používané na výrobu hračiek. Okrem toho dosky odolávajú sálavému teplu aj odlietavajúcim iskrám a bránia tak šíreniu požiaru. CHARACTER MASSIVE a MAJESTIC MASSIVE PRO prešli skúškou pôsobenia vonkajšieho požiaru BROOF (t1) a môžu byť teda bez obáv použité aj na plochých strechách rodinných domov.

Oheň na terase detail
CHARACTER MASSIVE a MAJESTIC MASSIVE PRO sú odolné proti sálavému teplu a môžu sa použiť aj na plochých strechách rodinných domov. | Zdroj: Deceuninck

Šikovný majster zvládne montáž sám

K bezpečnosti terasy prispieva aj jej správna montáž. S klikacím systémom Twinson Click môžete mať novú terasu hotovú už za krátky čas. Zostavenie terasy je jednoduché a zručnejší človek to zvládne aj sám. K montáži nie sú potrebné žiadne skrutky ani vŕtačka. Twinson Click je systém podkladovej konštrukcie terás zložený z niekoľkých flexibilných prvkov. Jeho užitočnou súčasťou je trojuholníková pätka (Triax), ktorá nesie spodnú konštrukciu terasy a umožňuje jej montáž v rôznych uhloch. Na ňu sa nacvakávajú hliníkové podkladové profily, na ktoré sa upevňujú terasové dosky. Terasa môže byť nainštalovaná bez jedinej skrutky vďaka trom klikacím sponám. S doskami Twinson získate odolnú terasu, ktorú však v prípade poškodenia môžete ľahko opraviť. Nemusíte ju celú rozoberať, stačí vybrať iba chybnú dosku a nacvaknúť novú.

Jednoduchá údržba je výhodou

Ďalším významným plusom, ktorý hovorí v prospech drevoplastových terás, je ich údržba. Nikto z vás predsa nechce stráviť celé popoludnie tým, že bude terasu „drhnúť“ alebo dokonca brúsiť, aby bola čistá. Údržba drevoplastových terás vám zaberie minimum času. Stačí ich opláchnuť vodou, prípadne umyť saponátom, ak sa potrebujete zbaviť mastných fľakov. Na povrch dosiek MAJESTIC MASSIVE PRO je dokonca dodatočne nanesená polymérová ochranná vrstva, vďaka ktorej sú dosky extrémne odolné voči škvrnám a poškriabaniu. Na terasy Twinson sa vzťahuje záruka až 25 rokov.

DEtail kompozitnej dosky
Drevoplastové terasy sa ľahko udržiavajú. Stačí ich čistiť iba s vodou, prípadne do nej pridať trochu saponátu. | Zdroj: Deceuninck

Viac na www.chcemterasu.sk.

Zdroj: PR článok spoločnosti Deceuninck