Dobrá voľba nielen pre terasu – drevoplast

Dosky Twinson Premium na fasáde domu
Zdroj: Deceuninck

Medzi materiálmi používanými na stavbu terasy si drevoplasty v posledných rokoch vydobyli veľkú popularitu, a to pre svoje skvelé vlastnosti – odolnosť voči vplyvom počasia, znečisteniu i poškriabaniu, dlhá životnosť, stálofarebnosť, ľahká inštalácia a bezúdržbovosť. Ponúkajú však riešenia aj pre ďalšie exteriérové prvky na dome a v jeho okolí.

Drevoplast môžete použiť aj na spevnenie plôch v okolí bazéna, cestu k záhradnému jazierku, na schody do svahu, postaviť s ním plot či obložiť dom. Pre každý z uvedených prvkov môžete, samozrejme, zvoliť aj iný materiál. Ak však na viaceré exteriérové prvky použijete kompozit, dokážete vytvoriť jeden dokonale ladiaci a harmonizujúci celok.

Kompozitná terasa s dekoráciou
Kompozitný materiál Twinson je svojou flexibilitou ideálny pre budovanie terás rôznych rozmerov, farieb či geometrických tvarov. | Zdroj: Deceuninck

Dokonalá imitácia dreva

Pre majiteľov rodinných domov a záhrad, ktorí si potrpia na dizajn, je ideálny drevoplastový systém Twinson. Dokáže vyhovieť akejkoľvek veľkosti i tvaru terasy, bazéna, plotu či fasády. Vernosť imitácie drevených dosiek, ktorú Twinson ponúka, je dnes už takmer dokonalá a navyše máte na výber z rôznych farebných i povrchových úprav. S masívnymi terasovými doskami CHARACTER MASSIVE, ktoré nedelia žiadne vnútorné komory, môžete zaobchádzať ako s drevenými a tvarovať ich s pomocou bežne dostupných nástrojov na opracovanie dreva.

Kompozitný materiál odolný voči ohňu
Systém CHARACTER MASSIVE môžete použiť i na plochú strechu domu alebo balkón, pretože je odolný proti sálavému teplu. | Zdroj: Deceuninck

Na rozdiel od drevených sú kompozitné dosky odolnejšie a majú dlhšiu životnosť. Môžete ich dokonca použiť aj na plochú strechu domu alebo balkón, pretože spĺňajú protipožiarnu certifikáciu BROOF(t1). Systém odoláva sálavému teplu aj lietajúcim iskrám a bráni tak šíreniu požiaru. Žiadny iný profil na trhu nemá takúto kvalitu. Vybrať si môžete z palety 6 farieb.

Terasa pri bazéne
Drevoplastovým doskám nevadí styk s vodou, preto sú vhodné aj do okolia bazénov – nešmýkajú sa a rýchlo schnú. | Zdroj: Deceuninck

Kompozit vhodný aj na fasádu

Ak sa vám kompozit páči, použite ho nielen na terasu, ale aj na obloženie fasády. Steny s fasádnym obkladom Twinson Premium dýchajú, čo zabezpečuje systém odvetrávacích mriežok, ktorými cirkuluje vzduch a odvádza sa vlhkosť. Takýto materiál odoláva zmenám počasia, UV žiareniu, drevokazným hubám a hmyzu.

Dosky Twinson Premium na fasáde domu
Dosky Twinson Premium sa dajú použiť aj na obloženie fasády, pričom dom získa unikátny vzhľad. | Zdroj: Deceuninck

„Fasádny obklad možno použiť ako uzatvorenú alebo otvorenú fasádu, pričom rozdiel medzi nimi spočíva vo veľkosti škár a použitých lamelách. Nízka hmotnosť dutých obkladových dosiek nezaťažuje nosnú konštrukciu. Výhodou je aj jednoduchá údržba obkladu, ktorý stačí vyčistiť prúdom vody z vysokotlakového čističa,“ vysvetľuje Petr Klaban zo spoločnosti Deceuninck.

Inštaláciu hravo zvládnete

A to najlepšie nakoniec. Kompozitné dosky Twinson sa jednoducho montujú. Umožňuje to princíp bezskrutkovej skladačky, na ktorom je patentovaný klikací systém Twinson Click postavený. Inštalácia je rýchla a zvládne ju i zručný domáci majster.

Drevoplastová terasa s výhľadom na hory
Drevoplastové dosky sa vďaka systému Twinson Click jednoducho a rýchlo inštalujú. | Zdroj: Deceuninck

Navyše sa kompozitný systém môže inštalovať aj na nerovný podklad. Výškové rozdiely až do 215 mm jednoducho zvládnu nastaviteľné terče s nadstavcami. Priemerná terasa so systémom Twinson Click bude hotová 2,5 krát rýchlejšie než rovnako veľká terasa z drevených dosiek a skrutiek.

Viac na twinson.com/sk-sk

Zdroj: PR článok Deceuninck