Ako vyrobiť rebrík do svahu a na schody

ako vyrobit rebrik do svahu a na schody

Veľa rodinných domov je postavených vo svahovitom teréne. V tom istom prostredí sú vysadené aj ovocné stromčeky. Práve tu vzniká problém, ako postaviť rebrík, aby sme mohli na ňom bezpečne stáť a robiť údržbu domu alebo oberať ovocie. Riešenie je v prirobení predlžovacej nohy k jednej strane rebríka s možnosťou nastavenia potrebnej výšky podľa sklonu terénu, resp. schodov. Prídavné nohy môžeme nasadiť aj na bočné nohy rebríka. Takto môžeme upraviť akýkoľvek vyrobený alebo kúpený rebrík.

Na realizáciu potrebujeme:

Dubové laty, L=130 x 6 x 2,5 cm, 2 ks
Pásovinu 3,5 x 0,4 cm – (dĺžka podľa potreby asi 120 cm)
Skrutky do dreva so zapustenou hlavou (4 ks)
Podložky (4 ks)
Matice (4 ks)

Postup montáže

Laty na predlžovacie nohy ohobľujeme. Z pásoviny si pripravíme 8 kusov, dlhých 15 cm, a ohneme ich podľa nákresu č. 1 a 2. Jednotlivé časti zvaríme do tvarov, ako sú nakreslené na obr. č. 3 a 4.

Pozor: dva zvarence sú pravé a dva ľavé. Zvarené držiaky nôh pripevníme skrutkami na pripravené laty (nohy), a to tak, že ich zasunieme odspodu na rebrík. Na laty vyznačíme miesto, kde navŕtame otvory na skrutky.

Obr. 1 a 2


Obr. 3 a 4


Štefan Myko, Torysa
Kresby: Marián Varga

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.