jesenne inspiracie
Galéria (8)

Jesenné inšpirácie

Aj vy sa z času na čas zohnete po zaujímavo sfarbený javorový list či lesklý tizianovský gaštan, ktorý sa tak príjemne drží v dlani? Už len tá farba hreje na duši viac ako ubúdajúce jesenné slnečné lúče. Tak prečo si nepriniesť trochu tepla a slnka aj domov, aby nám v podobe sušených kvetov, listov či iných plodov prírody pripomínali farby leta.

Galéria

Na polici, parapete, na stole či v skrini, alebo hoci aj na podlahe – akékoľvek miesto doma môžete skrášliť kyticami sušených kvetov (táto dekorácia sa však neodporúča pre zástancov feng šuej a alergikov). Spolu s nimi svoje výstavné ambície predvedú aj obilné klasy či okrasné trávy.

   

Aj obchody a trhy sú plné kvetov, ovocia a zeleniny, ktoré majú očarujúco žiarivé farby. Čo tak vyskúšať čili papričky alebo feferónky? Alebo je vám milšia kukurica? Nič vám nebráni využiť pri týchto kreáciách všetky možné vázy, poháre či fľaše, ktoré ležia nevyužité v komore. Alebo stačí položiť plody a kvety jednoducho priamo na stôl. Hoci sa v odbornej literatúre pravdielne radí, že takéto dekorácie sa neodporúča umiestňovať na miesta každodenných aktivít a už vôbec nie uprostred jedálenského stola, uznajte – raz za čas odložiť šúlok kukurice o kúsok ďalej (napríklad pri stolovaní) nikomu nespôsobí až takú ujmu. Práve naopak, takáto nevšedná výzdoba umocní krásu jesennej prírody. 

Malé slniečko
Ľahko si ho vytvoríte z kôpky listov navlečených na niť a ozdobených farebnou stuhou. A ďalšia výhoda – možno ho zavesiť na hocijaké miesto v byte: na dvere, okno, stenu alebo hoci aj na nočný stolík.

   

Jesenná váza
Úplne najjednoduchšia, a pritom poslúži ako efektná dekorácia. Stačí nazbierať zopár hrstí krásnych listov a voľne ich nasypať do priehľadnej vázy akéhokoľvek tvaru. A večer na stole pod lampou sa rozžiari ako naozajstné jesenné slnko.

Okenná dekorácia
Potrebujete nie celkom vysušené a silno vyfarbené listy, ktoré pomocou obojstranne lepiacej pásky prilepte na okennú tabuľu. Kto to neskúsi, netuší, o aký pohľad prichádza, keď cez ne zasvieti jesenné slnko. Navyše, takáto jednoduchá výzdoba vydrží bez ujmy na okne celé týždne.  

TEXT a FOTO: Janetta Bublíková
–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje