Čarovná zvonkohra zo starej plechovky

image 43580 25 v1

Pochutnali ste si na výbornom kompóte? Plechovku nevyhadzujte. Môžete ju použiť na výrobu lacnej a originálnej zvonkohry. Alebo skôr „lyžičkohry“? 

Materiál a pomôcky

• kovová plechovka od kompótu
• vŕtačka
• hrubší kovový drôt
• rôznofarebné sklenené koráliky
• tenký silón
• 8 ks kovových lyžičiek
• univerzálna farba na kov a drevo Balakryl UNI mat alebo lesk (farebný odtieň: biely, červený a žltý)
• štetec

AKO NA TO

Plechovku obráťte hore dnom. Z papiera si vystrihnite kruh a vyznačte si na ňom osem dierok na navŕtanie. Dve dierky na kovovú rúčku treba vyvŕtať aj na bokoch plechovky.

Z kovového drôtu si pripravte rúčku a háčik na zavesenie. 

Farbu Balakryl UNI po otvorení dôkladne premiešajte. Štetcom natrite plechovku 3- až 4-krát bielou farbou. Pripravte si žltý a červený odtieň. 

Zvoľte si motív. Na zvlnenú časť plechovky môžete namaľovať vlnky a bodky, na spodnú a vrchnú hladkú časť zasa kvety. 

Odstrihnite silón dlhý 50 cm. Na jeden koniec navlečte korálik, omotajte ho silónom a zauzlite. Korálik so silónom umiestnite do vyvŕtanej dierky tak, aby sa silón nachádzal vnútri plechovky.

Koráliky postupne navliekajte na vyčnievajúci silón. Na koniec silónu s navlečenými korálikmi pripevnite kovové lyžičky, do ktorých ste vopred vyvŕtali dierky. 

tip

Zmiešaním červenej a bielej farby dostanete ružovú. Oranžovú farbu si ľahko namiešate z červenej a žltej farby.

Súprava šiestich kovových lyžičiek sa dá kúpiť už za 99 centov. Sklenené koráliky sú oproti dreveným trvácnejšie – odolajú aj nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Text, foto a realizácia: Jana Magdová v spolupráci s BALAKRYL-om
Zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.