Krásne pohárové kytičky vhodné na každý stôl

13.09.2017
13.09.2017 (8) (0)
Krásne pohárové kytičky vhodné na každý stôl

Radosť si možno urobiť len pár kvetmi naaranžovanými do obyčajných „duritiek“. Hodia sa aj na stôl na akúkoľvek menšiu či väčšiu oslavu. Nikto ich neprevrhne a zaberú len minimum miesta.

Rastlinný materiál

A kalina
B kamilka
C mini karafiát
D lisianthus
E iskerník
F gypsomilka
G okrasná tráva

Pohárové kytičky - handmade_kvetinove_aranzmany_TEB1702_OS-1

Ostatný materiál a pomôcky

• malé poháriky – „duritky“
• špajdľa
• špagát
• štipec
• aranžérske/záhradnícke nožnice
• nožnice
• nôž

AKO NA TO

Pohárové kytičky

1 Pripravte si všetky kvety, začistite stonky (zbavte ich listov) a rozkonárené druhy (kamilku, okrasnú trávu, karafiáty a gypsomilku) nalámte na menšie časti.

Pohárové kytičky

2 Začnite viazať kytičku. Držte ju v ľavej ruke a pravou prikladajte jednotlivé kvety. Do stredu použite dominantný iskerník, okolo neho prikladajte drobnejšie kvety kamiliek a súmerne priložte lisianthus.

Pohárové kytičky

3 Postupne pridávajte minikarafiáty, kalinu, okrasnú trávu a nakoniec z gypsomilky vytvorte pomyselnú manžetu. Najdôležitejšie je ukladať kvety „do špirály“ – stonky smerujú jedným smerom, a to zľava doprava. Tvar kytičky sa snažte formovať do polgule.

Pohárové kytičky

4 Hotovú kytičku pevne držte a v mieste nad úchopom ju zviažte špagátom. Stačí obmotať dva- až trikrát. Úväzok (miesto zviazania) musí byť dostatočne silný, aby sa kytica nerozpadla. Stonky skráťte nožnicami podľa veľkosti pohára.

Pohárové kytičky

5 Kytičky možno dozdobiť jednoduchou mašľou zo špagátu upevnenou na špajdli pomocou dreveného štipca tak, ako je to na obrázku. 

Pohárové kytičky

6 Mašľu na špajdli zapichnite do kytičky, ktorú vložíte do pohára. Kytičky možno naaranžovať do akéhokoľvek typu pohára. Dopredu si treba určiť veľkosť celej kytice, nesmie byť menšia ako samotný pohár. 

Mirka radí

Pri viazaní sa často stáva, že kvetiny nejdú požadovaným smerom alebo vypadávajú. Kytičku skúste v ľavej ruke otáčať a tak prikladať kvety. Ak sa vám aranžmán nepáči, nič sa nedeje, rozoberte ho a začnite odznova.

text, foto a realizácia Miroslava Maceková
zdroj časopis Tvorivé bývanie 2/2017

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Prečítajte si
Reklama