Cesnak v sieťke
Zdroj: istock.com

Ako využiť sieťky, v ktorých predávajú cesnak? Dajte im druhú šancu a budete prekvapení, ako vám doma môžu ešte poslúžiť

Viete, koľko z tých vecí, čo si každodenne donesieme z obchodu navyše, sa dá využiť opätovne? V dobe, keď sa recykluje vo veľkom, by sme nemali zabúdať ani na také drobnosti, ako sú obyčajné sieťky, v ktorých predávajú v potravinách cesnak. Zvyčajne totiž smerujú do koša, hoci by nemuseli.

Úprimne – čo urobíte so sieťkou, v ktorej je balený cesnak? Aj vy ich jednoducho prerežete nožom, aby ste sa čo najskôr dostali k cesnaku? Možno sa už nabudúce zamyslíte, kým toto vrecúško otvoríte a budete opatrnejší. Prečo? Pretože pri opatrnom otvorení ho môžete ešte dlho využívať.

Cesnak v sieťke
Zdroj: istock.com

Vrecká na cesnak, ktoré sú vyrobené z rovnakého druhu jemnej sieťoviny, do akej sa v niektorých kvalitnejších predajniach balí aj šalotka a zázvor. Lenže práve tie cesnakové majú ideálnu veľkosť na použitie v kúpeľni. Pomôžu vám zužitkovať posledné kúsky pevného mydla.

Ako urobiť z cesnakovej sieťky mydelničku?

Mnohé rodiny nedajú dopustiť na používanie tuhých mydiel. Opakované použitie sieťky z cesnaku môže byť dvojnásobne úsporné. V prvom rade zužitkujete sieťku, ktorú by ste inak vyhodili, a v druhom rade zužitkujete menšie kúsky mydla bez toho, aby bol z nich mazľavý neporiadok.

Sieťky z cesnaku v kúpeľni
Zdroj: shutterstock.com

Ako na to?

Zhromaždite všetky zvyšky mydla (alebo väčšie kusy nalámte na menšie) a poukladajte ich do sieťovaného vrecka. Vrecko zviažte do voľného uzla, aby boli jednotlivé kúsky úhľadné. Nezaväzujte ho príliš tesne, aby ste mohli pohodlne pridať nové kúsky mydla. Keď mydlo navlhne, kúsky sa začnú vo vrecku spájať, čo vyvolá príjemný zážitok z umývania. Samotná sieťovina podporuje čistenie a zlepšuje aj prekrvenie rúk pri umývaní. Takúto mydelničku zaveste na háčik nad umývadlo alebo priamo na batériu.

Sabína Zavarská
Foto: istock.com, shutterstock.com

 1. jvg says:

  Nic nove pod slnkom: taketo sietky s mydlom viseli uz v kazdej skolkarskej kupelni😜. Bolo to velmi prakticke.

 2. Olga Fialova says:

  Myslim,ze tu niekto objavil teplu vodu🤣

 3. Okolosediaci says:

  alebo skôr studenú 😎

 4. Alexandra says:

  Tu nejde o teplú alebo studenú vodu, ide tu o pripomnutie praktičnosti sieťky od cesnaku, ktorú za normálnych okolností vyhodíme.Buďme tolerantní a kvitujme snahu o využitie odpadového materiálu.
  Navrhnite sami niečo užitočné, budeme radi.

 5. Natasa says:

  Alexandra to vystihla.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.