Ako si z nepotrebných misiek vyrobiť štýlový podnos

Štýlový podnos zo starej misky a taniera
Zdroj: Jana Komadelová

Určite sa u vás doma nájdu rôzne keramické či plastové misky, poháre alebo vázy, ktoré vám je ľúto vyhodiť. Vďaka nášmu tipu si z nich však môžete vyrobiť originálnu dekoráciu a zároveň im tak dať druhú šancu.

S nádobami sa môžete trochu pohrať a vyskladať si ich do zaujímavých tvarov a následne potom zlepiť. V našom prípade sme použili menšiu misku a keramický tanierik.

Misku sme otočili hore dnom a naniesli na ňu univerzálne lepidlo. Následne sme na ňu položili tanierik, dobre zaťažili a nechali lepidlo poriadne stuhnúť.

Po zlepení sme použili farby v spreji a celý podnos sme zafarbili na jemne sivú farbu v dvoch vrstvách. Nakoniec sme po zaschnutí farby na podnos naniesli bezfarebný matný lak, ktorý farbu dostatočne zafixoval.

Pozrite si postup vo videu

Text a realizácia: Jana Komadelová

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.