Ako si vyrobiť rýchly vianočný veniec na dvere v prírodnom štýle

Vianočný veniec v prírodnom štýle
Zdroj: Jana Komadelová

Už ste si niekedy sami uviazali vianočný veniec? Na tento krásny a jednoduchý DIY nápad potrebujete len pár materiálov a trochu času. S naším návodom sa vám veniec určite vydarí.

Výroba vianočných ozdôb je v tomto období skvelá zábava pre celú rodinu. A predovšetkým, vlastnoručne uviazať vianočný veniec na dvere je krásny projekt, ktorý je veľmi zábavný. Výsledok nielen skvele vyzerá, ale aj nádherne vonia. Na celý návrh a viazanie venca si treba nechať trochu času – pri šálke vareného vína či punču je však ručná práca naozaj skvelá príležitosť na vianočnú náladu.

Na jeho výrobu môžete použiť celý rad rôznych materiálov. Jedľové a tisové konáriky, cezmínu, brečtan, veľmi obľúbený eukalyptus, konáriky smrekovca či šišky. Celý veniec môžete uviazať napríklad aj z konárikov tují či cypruštekov, na ktorých veľmi pekne vynikajú ich drobné šišky. Tieto konáriky navyše vydržia minimálne jeden, ak nie dva mesiace a nepotrebujú takmer žiadne ihličie – takže takýto zelený základ je ideálny na vianočné ozdoby. Ďalej na výrobu venca budete potrebovať pevný aranžérsky drôt, záhradnícke nožnice, prázdny slamený veniec, vetvičky eukalyptusu, prípadne menšiu svetelnú reťaz.

Konáriky na veniec uväzujte postupne. Ideálne ak si najskôr zhotovíte z menších vetvičiek malé viazaničky. Do nich môžete zakomponovať brečtan alebo iné prírodné materiály. Potom ich postupne uväzujte na slamený venček v jednom smere vetvičkami a listami smerujúcimi mierne von z kruhu vždy tak, aby nová vrstva viazaničky presahovala tú predchádzajúcu vždy o polovicu. Takto vám na kruhu nezostanú žiadne medzery. Zelené vetvičky pokojne obmieňajte a dbajte na to, aby na konci nebolo vidieť drôtik.

Text, video a realizácia: Jana Komadelová

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.