Domáce zlepšováky na praktické odkladanie vecí

Domáce zlepšováky
Zdroj: archív JAGA

Vďaka týmto šikovným a praktickým riešeniam budete mať vo veciach oveľa väčší poriadok a prehľad.

nabíjacia stanica v zásuvke
Zdroj: archív JAGA

Skoncujte s káblami v kuchyni

Množstvo elektrických káblov z nabíjačiek na kuchynskej linke nielenže pôsobí škaredo, ale aj výrazne obmedzuje pri príprave pokrmov. Šikovné riešenie je napríklad obetovať jednu zo zásuviek v kuchynskej linke a vytvoriť si v nej skryté a bezpečné nabíjacie centrum.

dózy na potraviny ako odkladací priestor
Zdroj: archív JAGA

Dózy na potraviny

Aj keď to vyzerá komplikovane, nejde o nič zložité. Jednoducho veká zaváraninových pohárov priskrutkujte pomocou samorezných skrutiek o spodnú časť skriniek a hotovo. Máte súpravu dóz s potravinami vždy poruke, ale najmä máte prehľad o ich zásobe.

Odkladače na ovocie
Zdroj: archív JAGA

Odkladače na ovocie

Verili by ste, že drôtený stojan na časopisy sa dá využiť aj na odkladanie ovocia? Vďaka otvorom v stojane ovocie vydrží dlho neporušené.

odkladací priestor pod drezom
Zdroj: archív JAGA

Systém v skrinke pod drezom

Zakladače na časopisy môžete využiť nielen v pracovni na zakladanie časopisov či dokumentov, ale napríklad aj na organizáciu v kuchyni. Môžete ich naplniť napríklad čistiacimi prostriedkami, ktoré neorganizovane zaberajú miesto v skrinke pod drezom. Poslúži aj miesto na vnútornej strane dvierok skrinky.

úložné priestory na hlboké a plytké taniere v zásuvkách
Zdroj: shutterstock

Premiestnite ťažké taniere do spodných zásuviek

Vďaka kusu drevovláknitej perforovanej DDL dosky môžete vytvoriť šikovné úložné priestory na hlboké a plytké taniere aj v dolných zásuvkách. Aby sa v zásuvke nehýbali pri otváraní a zatváraní, v stabilnej polohe ich udržia drevené kolíky, ktoré si na podložke môžete vďaka dierkam ľubovoľne umiestniť a prispôsobiť veľkosti tanierov.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestečistiace prostriedky pod drezom
Zdroj: archív JAGA

Čistiace prostriedky vždy poruke

Závesná tyč namontovaná pod umývadlom vám zabezpečí rýchly a ľahký prístup k čistiacim prostriedkom. Zároveň ponechá dostatok priestoru na špongie a handry pod nimi.

Domáce zlepšováky
Zdroj: archív JAGA

Priestor pod drezom využite na maximum

Takýto organizér do spodnej skrinky pod drez si šikovnejší majstri môžu vyrobiť napríklad z preglejky. Má jedinečný rám, ktorý sa zmestí aj na miesta okolo rušivých inštalatérskych potrubí a ľahko sa vysúva.

Pochváľte sa!

Ukážte svoju vychytávku aj ostatným čitateľom a pošlite nám ju na email uss@jaga.sk.

FOTO: PINTEREST/Makespace, familyhandyman, Isifa/shutterstock
Zdroj: časopis Urob si sám

Komentáre

  1. JamesOffiz says:

    Newtown – Uberwin.club More info>>>

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.