Komentáre

 1. Mikuláš Alexík says:

  Dlhodobo brúsim nože doma, sám. Aj tak som sa v tomto videu dozvedel zaujímavé a užitočné detaily.
  Napr. nezrovnával som brusný kameň.
  Ďakujem.

 2. Jožin z Bažin says:

  Zbytočne dlhé video.A nič nové pod slnkom.Už naši dedovia vedeli ako brusiť.

 3. Pre mňa je video užitočné, dozvedela som sa nové veci. Roky si brúsim nože sama, ale toto je pre mňa prínosom

 4. Vhodné by bolo uviesť kde sa na Slovensku dajú kúpiť tie brúsne kamene spomínané vo videu.

 5. Takáto ceremónia s brúsením sa môže robiť vtedy keď sú v kuchyni max.dva nože.Ak sa však v domácnosti podľa používania nachádza viacej druhov nožov,,tak takýto spôsob ich ostrenia, ak sa nejedná o nejaké núdzové riešenie, alebo brusič je tuší ako nôž, je nezmysel.

 6. taaak ja to takto nedávam, ale doma si to celkom šikovne dávam s elektrickou brúskou orava bn44 – je to rychle, lahke a zvladam to aj ja 🙂

 7. jan honza says:

  Dobrý deň, prosím o skúsenosť/radu. Plánujem si naostriť nože sám doma. Na supernoze.sk som si všimol kombinovaný brúsny kameň Taidea na profesionálne brúsenie a finalizáciu ostria. Osobne by som do toho šiel, ale váham nakoľko skúsenosti nemám a veľmi ma zaujal Váš článok. Vďaka moc

 8. Pán Honza, ,,kvitujem,, Vašu odvahu nabrúsiť si nôž doma sám. Kúpte si hoc i kombinovaný brúsny kameň, ale kúpte si najmä zo tri-štyri lacnejšie nože a brúste ich dovtedy, pokiaľ sa to nenaučíte. Lebo ako sa hovorí : budeš spať tak, ako si ustelieš. A tak isto aj rezať či krájať budú len tak, ako si ich nabrúsite.

 9. Veľa rečí ako správne stáť…
  Ešte si mal na hlavu zavesiť olovnicu aby pozeral rovno 🙂

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.