Domáce zlepšováky
Zdroj: Pinterest

8 šikovných vychytávok, ktoré v domácnosti oceníte

Tieto farebné penové hračky do bazéna sú s menšími vylepšeniami užitočné po celom dome. Pozrite si najlepšie tipy, ako tieto „slíže“ šikovne použiť.

Opierka na zápästia

Ak sedíte dlho za počítačom, nezabudnite svojim zápästiam dopriať z času na čas malý odpočinok. Malú pomôcku pre unavené ruky vyrobíte pozdĺžnym prerezaním takéhoto kusa peny, čím vám vzniknú v podstate dve rovnako veľké opierky. Ich výšku si môžete znížiť podľa potrieb.

penová izolácia
Zdroj: Pinterest

Koniec zapadnutým veciam za práčkou

Aj vám sa stáva, že z priestoru medzi práčkou a stenou často vyberáte zapadnuté ponožky, sponky či iné veci? Skoncujte s týmto prácnym lovením. Stačí do tohto priestoru napchať kúsok penovej izolácie alebo penového „slíža“ na plávanie.

Zakryté pružiny na trampolíne
Zdroj: Pinterest

Zakryte pružiny na trampolíne

Je to jednoduchý spôsob, ako zakryť trampolínové pružiny, aby ste ochránili deti pred privretými prstami či inými zraneniami. Penové pásy narežte na požadovanú dĺžku, z jednej strany každý pozdĺžne prerežte a nasuňte na trampolíny.

penový nárazník na dvere
Zdroj: Pinterest

Nárazník pre dvere

Vyskúšajte malý trik, ktorý zabráni tomu, aby dvere búchali do zárubne alebo steny. Z peny odrežte asi 5 cm kúsok, z jednej strany ho pozdĺžne prerežte a nasaďte na okraj dverí, skrinky alebo brány.

penové pomôcky do vnútra sáry
Zdroj: Pinterest

Čižmy v pozore

Už žiadne deformované čižmy, ak použijete tieto penové pomôcky do vnútra sáry.

penová rolka na vešiaku
Zdroj: Pinterest

Žiadne ďalšie záhyby

Ľahké šaty, nohavice, šály alebo šatky udržíte bez záhybov tak, že na vešiak nasadíte penový kus. „Slíž“ najskôr narežte na dĺžku spodnej tyče vešiaka a následne pozdĺžne prerežte z jednej strany po štrbinu.

Šikovný držiak štetcov
Zdroj: Pinterest

Šikovný držiak štetcov

Udržujte si štetce v suchu a poruke! Do peny urobte niekoľko zárezov a vložte do nich štetce.

Chrániče na rebrík
Zdroj: Pinterest

Chrániče na rebrík

Ak si nechcete rebríkom poškodiť napríklad čerstvo namontované odkvapové rúry, namontujte si na jeho koniec penové chrániče. Zo „slíža“ si narežte približne dva rovnako dlhé kusy, pozdĺžne ich z jednej strany prerežte, naneste na vnútornú stranu peny lepidlo a nalepte na rebrík.

Pochváľte sa svojou vychytávkou!

Ukážte svoju vychytávku aj ostatným čitateľom. Pošlite nám svoje nápady na email: uss@jaga.sk

FOTO: Pinterest /FAMILYHANDYMAN
ZDROJ: časopis Urob si sám 11/2019

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje