Briggs & Stratton InStart prináša nový štandard štartovania kosačky

image 26475 25 v1

Tradičný americký výrobca benzínových motorov Briggs & Stratton predstavil nový revolučný systém štartovania Briggs & Stratton InStart, a potvrdzuje tak úlohu lídra v odbore, ktorý prichádza s užívateľsky prínosnými inováciami. "Možno iste bez preháňania povedať, že systém štartovania Briggs & Stratton InStart prináša dokonca nový štandard do spúšťania kosačiek. 

Zariadenia vybavené týmto výnimočným systémom kombinujú výhody silného benzínového motora a zároveň ľahkého štartovania, „vysvetľuje Radovan Bureš, zástupca americkej značky motorov do kosačiek Briggs & Stratton. 

Nové riešenie je pritom z užívateľského hľadiska veľmi jednoduché. Do motora je integrovaná Lithium-iónová batéria, s ktorou motor ponúkne úplne novú úroveň jednoduchého štartovania. Stroj je uvedený do chodu jednoduchým stlačením tlačidla – to ocení každý, kto má skúsenosti s prácnym štartovaním kosačky. „Kosačku často obsluhujú ženy, pre ktoré môže byť tradičný štartovanie prekážkou. Ale jednoduchosť pri štarte nových motorov Briggs & Stratton ocení iste každý, „upozorňuje Radovan Bureš.

Batériu je možné uviesť do plne nabitého stavu už za necelú hodinu vďaka ultrarychlému systému nabíjania. A keby sa batéria náhodou úplne vybila počas sekania, môže byť čiastočne nabitá už za niekoľko minút, aby mohlo byť kosenie trávnika úspešne dokončené.

Srdcom každej kosačky je motor. Preto je dôležité nepodceniť pri výbere jeho parametre a zvoliť ten, ktorý ponúkne najlepší výkon a zároveň najpohodlnejšiu obsluhu. Na slovenskom trhu by sa kosačky vybavené motormi umožňujúcimi ľahký štart so systémom Briggs & Stratton InStart mali objaviť už na sezónu 2015.www.enginesmatter.eu/instart/
 

Komentáre

  1. blbosť na entú,batéria drahá nabitie nevydrží dlho a kosačka nedobíja,mimochodom origo Brigs motor už sú iba tak akorát nejaké staré zásoby,tie nové motory su skladané tu v EU a súčiastky sú priamo z Číny pod emblémom fy brigs,preto padli ceny kosačiek

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.