Fasáda - Reflex
Zdroj: Austrotherm

Zatepľujte chytro so sivým polystyrénom Austrotherm GrEPS Reflex

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS Reflex je inovatívny produkt upravený špeciálnou reflexnou povrchovou vrstvou. Je vhodný na zateplenie fasády tak nových ako aj starších domov. Má až o 23 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti oproti bielemu polystyrénu.

Prečo je sivý polystyrén Reflex chytré riešenie na fasádu?

Najväčšou výhodou tepelnoizolačnej dosky Austrotherm GrEPS® 70 Fasádny Reflex je, že má špeciálnu povrchovú úpravu. Je pokrytá >reflexnou vrstvou, ktorá počas teplých slnečných dní zabraňuje prehrievaniu polystyrénu.

Tepelná izolácia
Zdroj: Austrotherm
  • špeciálna reflexná povrchová vrstva zjednodušuje v letnej sezóne aplikáciu izolačných dosiek
  • reflexný náter minimalizuje negatívny vplyv UV žiarenia a eliminuje sa povrchová teplota na izolácii v priebehu jej aplikácie

Vďaka prímesi grafitu má sivý polystyrén lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén – až o 23 %. Znamená to, že v pri rovnakej hrúbke dosahuje vyššie úspory tepla ako biely polystyrén. Alebo na dosiahnutie rovnakých tepelnoizolačných parametrov vám stačí sivý polystyrén menšej hrúbky. Úspora hrúbky ušetrí nielen potrebný objem izolácie, ale aj pomocné materiály. Stačí použiť napr. kratšie kotvy, parapety, užšie atikové plechy, ostenia okien.

Na zateplení fasády RD môžete na energiách na vykurovanie ušetriť až 16 %, pri porovnaní zateplenia fasády sivým a bielym polystyrénom rovnakej hrúbky.

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS® Reflex je výborná alternatíva aj na obnovu starších domov, na ktorú môžete pri splnení daných podmienok získať finančný príspevok.

Ako sa pracuje s polystyrénom Austrotherm GrEPS Reflex?

Zatepľovanie s tepelnoizolačnými doskami Austrotherm GrEPS Reflex si nevyžaduje špeciálne postupy. Práca s  grafitovým polystyrénom je vďaka nízkej hmotnosti jednoduchá, ľahko sa s ním manipuluje. Nie je potrebné pri práci s ním používať špeciálne nástroje.

Práca na fasáde
Zdroj: Austrotherm
Fasáda - Reflex
Zdroj: Austrotherm

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS je vhodný aj na podlahy

Nedostatočne zateplené podlahy môžu zvýšiť spotrebu energie o 10 až 20 %. Dobre zvolený izolačný materiál v podlahovej konštrukcii významne prispieva k úsporám financií a zvyšuje tepelný a akustický komfort.

Mimoriadne efektívny a čoraz viac používaný materiál na zateplenie podlahy je sivý (grafitový) penový polystyrén Austrotherm GrEPS. Sivé tepelnoizolačné dosky Austrotherm GrEPS sa osvedčili ako účinné a hospodárne riešenie na vytvorenie efektívnej tepelnej ako aj zvukovej izolácie pri všetkých typoch podláh.

Pri zateplení podláh v rodinnom dome nesmieme zabúdať ani na optimálne zateplenie podlahy v podkrovných priestoroch. Väčšina podláh na povale starších domov nemá žiadnu tepelnú izoláciu a straty tepla sú veľké, keďže stropná konštrukcia  odsáva teplo z vykurovanej miestnosti a odvádza ho smerom nahor do priestoru povaly. Tepelná izolácia má svoje opodstatnenie aj v letných mesiacoch, keď teplota dosahuje v priestore povaly 40 – 55 °C a teplo sa šíri do celého domu.

Zateplenie podlahy
Zdroj: Austrotherm

Účinný izolačný materiál na zateplenie málo zaťažovanej podlahy podkrovného priestoru je kombinovaná tepelnoizolačná doska z difúzne otvoreného grafitového polystyrénu Austrotherm GrEPS Kombi.

Chystáte sa zatepľovať? Využite teraz špeciálnu akciu

Pri kúpe sivého polystyrénu Austrotherm GrEPS® 70 Fasádny Reflex hr. 10, 15 alebo 20 cm na plochu 130 m2 k nemu dostanete zdarma 450 kg špeciálnej lepiacej stierky Baumit StarContact. Akcia platí od 18. 7. do 16. 9. 2022. Počas akcie je aj reflexný náter zdarma.

Stierka a polystyrén
Zdroj: Austrotherm

Viac info na www.reflex.austrotherm.sk

Zdroj: PR článok Austrotherm

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje