S novou fasádnou minerálnou izoláciou CLIMA 034 zateplíte ešte efektívnejšie

S novou fasádnou minerálnou izoláciou CLIMA 034 zateplíte ešte efektívnejšie

Je o polovicu ľahšia, obsahuje vyšší podiel recyklovanej zložky a dokáže ušetriť až tonu oproti bežnej fasádnej minerálnej izolácii. Zároveň však do vášho domu prinesie tepelnú a akustickú pohodu na tej najvyššej úrovni.

Ľahká, no mimoriadne účinná

Nová fasádna minerálna izolácia CLIMA 034 je až o polovicu ľahšia ako jej konkurencia. Kým obyčajné minerálne izolačné dosky vážia až 11 kilogramov, CLIMA 034 váži len 6. A to aj napriek tomu, že každá doska je až o 20 percent väčšia (1200mm x 600mm), ako je zvykom. Aj keď by sa mohlo zdať, že takto radikálne znížená hmotnosť by si vyžadovala štrukturálne kompromisy, opak je pravdou. Jej odolnosť a pružnosť ostávajú nezmenené a rovnako aj izolačné vlastnosti. V lete aj v zime prináša do domu mimoriadny teplotný a akustický komfort.

S CLIMOU 034 si poradíte hravo

Nízka hmotnosť dosiek znamená najmä úsporu pri doprave a aplikácii. S ich použitím ušetríte námahu pracovníkom, náklady na dopravu, ale aj samotný materiál. „Vďaka vynikajúcej efektivite izolácie pri polovičnej hmotnosti ušetríte svoj dom o približne tonu dodatočného zaťaženia na 100m2,“ hovorí Alexander Prizemin, marketingový riaditeľ spoločnosti Isover. Tento faktor môže byť veľkou výhodou pri rekonštrukcii starších domov, ktoré môžu mať problémy so statikou.

Ekologické riešenie, ktoré je účinné

Pri dizajne novej minerálnej izolačnej dosky CLIMA 034 sa nezabudlo ani na jej ekologický dopad. V porovnaní s bežnými minerálnymi izoláciami CLIMA 034 opäť vyniká, obsahuje až 80 percent recyklovaného skla. Nový materiál je navyše nehorľavý.

www.isover.sk

PR článok spoločnosti Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje