Vodoodolný polystyrén
Zdroj: Združenie EPS.SR

S izoláciou základov pomôže vodoodolný polystyrén

Vodoodolný polystyrén ochraňuje budovu pred vlhkosťou už na úrovni základov.

Existuje viacero druhov polystyrénu – a každý je určený na špeciálne použitie. Vo všeobecnosti ide o veľmi trvanlivý a odolný materiál, ktorý odoláva nielen mechanickému poškodeniu, ale aj vode. Polystyrén Vodoodolný sám o sebe hovorí, že je špecialistom na mokrú prácu a rád je tam, kde sa betónujú základy. Ide o tichého pomocníka, ktorý si hravo poradí s potenciálnou vlhkosťou pod povrchom zeme. Vyznačuje sa svojou odolnosťou a zároveň zabraňuje rastu baktérií a húb. Podobne ako ďalšie druhy polystyrénu sa zaraďuje k ľahkým tepelnoizolačným materiálom; keďže ho z 98 % tvorí vzduch. Aj preto je manipulácia s ním nenáročná, čo sa odráža aj na dĺžke procesu zateplenia.  

Vodoodolný polystyrén
Zdroj: Združenie EPS.SR

Pozrite si video a uvidíte, čo hovorí sám o sebe

Existujú aj ďalšie druhy polystyrénu, od štandardného bieleho, cez grafitový (sivý) polystyrén až po polystyrén tvrdý; každý z nich je určený na špecifické použitie. Viac sa o nich dozviete na https://polystyren.men.epssr.sk/

Zdroj: Združenie EPS.SR 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.