rodinný dom Rusovce
Zdroj: Baumit

5 dôvodov pre zateplenie vášho domu

Významnú úlohu pri zabezpečení príjemného bývania a zdravej klímy v dome zohráva zateplenie fasády. V správne zateplenom dome je v zime príjemne teplo, v lete je chránený pred horúčavou a po celý rok má vyrovnanú vnútornú klímu bez veľkých výkyvov.

Na trhu nájdete veľké množstvo zatepľovacích systémov. Nedá sa jednoznačne povedať, ktorý systém je ten najlepší. Každý z nich má svoje výhody aj nevýhody a tak pre každú fasádu môže byť vhodné zateplenie iné. Jedno však majú spoločné, zatepliť dom sa oplatí.

Kvôli nárokom na požiarnu odolnosť je minerálna vlna jedným z najpoužívanejších izolantov. Ale aj polystyrén, hlavne pri zateplení rodinných domov, má svoje výhody. Ľahšia manipulácia, rýchlejšie spracovanie, menšia spotreba lepidla, možnosť zateplenia aj bez kotvenia.

5 dôvodov, kedy je Baumit open správna voľba pre vašu fasádu

1. Paropriepustné zateplenie s vlastnosťami podobnými ako tehlové murivo

2. Výborné izolačné vlastnosti šetria vaše peniaze

3. Vhodné aj pre staršie objekty

4. Príjemná vnútorná klíma

5. Umožňuje rýchle vysušenie stavby a skracuje čas výstavby

Baumit open schema
Schéma Baumit open | Zdroj: Baumit

Zateplenie Baumit open pozostáva z navzájom zosúladených difúzne otvorených komponentov najvyššej kvality. Srdcom systému sú perforované fasádne izolačné dosky na báze polystyrénu. Vysoká paropriepustnosť je zabezpečená patentovaným systémom otvorov v izolante, ktoré zabezpečujú rýchly odvod vodných pár z konštrukcie. Vzduch uzavretý v otvoroch po správnom nalepení a zastierkovaní prispieva k účinnej tepelnej izolácii. „Dierkovaný“ polystyrén tak izoluje rovnako dobre ako izolant bez perforácie, ale má niekoľkonásobne vyššiu schopnosť prepúšťať vodnú paru. Výhodou zostáva jeho jednoduché spracovanie a priaznivá cena v porovnaní s minerálnymi izolačnými doskami.

Postavte svoj dom rýchlejšie

Vysoká paropriepustnosť a vzájomne zosúladená skladba zateplenia Baumit open prispieva k rýchlejšiemu vysušeniu novostavieb a umožňuje aj zmenu v tradičnom poradí prác na dome. Omietanie stien a liatie poterov v dome po zateplení fasády už nemusí byť rizikom ohrozujúcim kvalitu stavby.

rodinný dom
Zdroj: Baumit

Nebojte sa zateplenia starších budov

Vďaka špeciálnym vlastnostiam lepiacej stierky Baumit openContact je možné zatepliť aj staršie stavby so zvýšenou vlhkosťou a obsahom soli v murive. Po odstránení vlhkých a poškodených omietok, po odstránení príčin vlhkosti napr. realizáciou dodatočnej hydroizolácie, môžete dom zatepliť. Zateplenie open plynule odvádza vlhkosť a prípadné soli v murive sa ukladajú v priestore medzi murivom a izolačnou doskou. Pomocou zateplenia tak môžete zatepliť aj staršie objekty, ochrániť ich pred nepriaznivými klimatickými podmienkami a predĺžiť ich životnosť.

Pre množstvo a cenu zateplenia Baumit open využite náš Baumit Kalkulátor.

Text, Foto: Baumit

Zdroj: PR článok Baumit, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje