Schiedel Permeter – systémový komín pre pece, krby a kotly na tuhé palivá

image 44178 25 v1

Keď staviate pre svoju rodinu nový dom alebo chatu, prípadne rekonštruujete starší dom, záleží vám na každom detaile. Vašou túžbou je nielen to,  aby sa všetkým členom rodiny bývalo pohodlne a príjemne, ale aj aby dom vyzeral originálne a cítili sa v ňom bezpečne. Zabudnúť samozrejme nemožno ani na tak potrebnú tepelnú pohodu. Tú zabezpečíte pieckou, krbom kachlami. 

K bezpečnej prevádzke a bezproblémovému užívaniu prispeje aj kvalitné komínové teleso.

Tieto kritériá spĺňa novinka medzi komínmi – Schiedel PERMETER. Spája v sebe prvotriednu kvalitu komínov Schiedel s nadčasovým a originálnym dizajnom. Ten je dosiahnutý vďaka galvanicky upravenej rúre a jej následnou farebnou úpravou v čiernej, šedej alebo bielej farbe.

Schiedel PERMETER je určený pre pece, krby a kotly na pevné palivá.

Je taktiež ideálnou voľbou, ak hľadáte dodatočný komín. Ak sa rozhodnete pre Permeter, získate tak nielen elegantný a funkčný komín, ale súčasne ušetríte priestor v dispozícii domu.

 • Priebežná tepelná izolácia po celej výške komína
 • Nízke teploty na povrchu komínového plášťa
 • Malé rozmery
 • K dispozícii pre montáž na stenu aj priamo nad spotrebičom
 • Nie je potrebné robiť základ
 • Rýchla a jednoduchá inštalácia
 • Prevádzkyschopný ihneď po inštalácii

V závislosti od požadovaného spotrebiča, výšky komína, je možné vybrať si z priemerov 100, 130, 150, 180, 200, 250 mm. Hrúbka izolačnej vrstvy dvojplášťového (trojvrstvého) komínového systému PERMETER môže byť 25 alebo 50 mm.

Ako zrealizovať komín?

Ak sa rozhodnete pre realizáciu komína nad spotrebičom, nezabudnite na 4 pravidlá, ktoré musíte splniť:

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste • Maximálna dĺžka takejto spalinovej cesty je 8 m
 • Spotrebič musí mať odnímateľný deflektor
 • Na najbližšom vyššom podlaží musí byť čiastiaci otvor – dvierka
 • Na ukončení komína musí byť prekrytie prieduchu, napr. tzv. Meidingerova hlava

Takýto spôsob , kedy máte komín nad spotrebičom, je efektný, ale z užívateľského hľadiska nemusí byť príjemný. Vlhkosť, ktorá sa dostane do komína, z neho aj dole vyteká. Lebo Schiedel PERMETER je dokonale nenasiakavý. Preto spotrebič pod komínom musí byť odolný proti vlhkosti! A samozrejme tesný.

Ďalšou možnosťou a výhodou je umiestniť komín na fasádu. Môže byť na konzolách, teda nie je položený na zemi. Ak by aj isiel od zeme, tak kvôli nízkej hmotnosti tesných, do seba presne zapadajúcich komponentov, nepotrebuje základ.

Pre spokojné bývanie

Každý chce dopriať svojej rodine to najlepšie. Schiedel Permeter ponúka bezpečné, funkčnú a elegantnú alternatívu komínového vykurovania s 10-ročnou zárukou. Získate tak komín, na ktorý sa môžete spoľahnúť!

Viac informácií o komínovom systéme Schiedel Permeter získate na webovej stránke www.schiedel.sk.

ZDROJ Pr článok spoločnosti Schiedel Slovensko s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.