image 46055 25 v1

Túžite po krbe, ale pri stavbe domu ste na to nemysleli? Máme pre vás riešenie!

Chladné zimné večery priam navádzajú na to zabaliť sa na gauči do teplej deky, pustiť si príjemnú hudbu a s pohárom vínka v ruke sa zahľadieť do plamienkov v krbe, len tak ležať a oddychovať. Škoda však, že ste pri všetkých tých povinnostiach okolo stavby, na krb úplne zabudli. Avšak nič nie je stratené!

Ak sa bojíte, že by ste museli kvôli krbu celý dom kompletne rozbúrať, nemajte strach. Slovo rekonštrukcia v tomto prípade má naozaj iba malý význam. Existujú už totiž komíny, ktoré sa dajú ľahko inštalovať v exteriéri, prípadne v interiéri priamo nad spotrebičom a vôbec pritom nemusíte prebúrať celú strechu a podkrovie.

Na trhu sa nachádzajú typy komínov, ktoré nepotrebujú základy pod komín. Sú vyrobené z nerezového plechu. Nerezový je vonkajší plášť aj vložka a tak majú nižšiu hmotnosť ako murované komíny.

Hoci sú dizajnovo upravené komíny o niečo drahšie, spĺňajú svoju funkciu na maximum. Vhodné je ich namontovať v exteriéri budovy, ale vďaka príťažlivému vzhľadu sa dokážu dobre vynímať i vo vnútornej časti domu. Ideálne sú dokonca i pre nízkoenergetické a pasívne domy, pretože eliminujú vznik tepelných mostov.

S výhodnou ponukou prichádza napríklad firma Schiedel, ktorá ponúka dvojplášťový (trojvrstvový) komínový systém, ktorý je vhodný práve tam, kde je potrebné komíny dorobiť. Tieto typy komínov sa však dajú  použiť i pri novostavbách, pretože majú krásny nadčasový dizajn.

Oceľový farebný komín si dokážete vďaka trom farebným variáciám doladiť ku interiéru presne podľa vašich požiadaviek. Vďaka svojim vlastnostiam je dokonca vhodný nielen pre krby, ale aj pre pece a kotle na tuhé palivá.

Ako ho teda upevniť?

Nerezový komín je možné upevniť na stenu alebo dokonca priamo nad spotrebič. Nie je potrebné, aby mal postavené základy a pre jeho inštalovanie nepotrebujete vykonať žiadne špeciálne stavebné práce. Vďaka tomu, je možné ho postaviť i na takých miestach, kde stavba murovaného komína nie je vôbec možná.

V prípade, že ste na komín zabudli alebo ho chcete zabudovať počas rekonštrukcie, je nerezový komín skutočne najprijateľnejšou možnosťou. Je veľmi flexibilný a pomocou kolien je možné uhnúť od zvislej osi a pokračovať napojením o kus ďalej. Svojimi malými skladnými rozmermi sa vojde aj do malého priestoru. Podľa typu spotrebiča, ktorý naň chcete napojiť si môžete vybrať z množstva priemerov od 100 do 250mm.

Kedy ho môžeme používať?

Vďaka rýchlej a jednoduchej inštalácii budete mať komín hotový raz dva, a to počas jedného alebo dvoch dní. Čo je celkom prekvapivé, tak používať ho je možné ihneď po inštalácii, nie je totiž potrebné čakať na vytvrdnutie spojov. Takisto ho nemusíte nijako povrchovo upravovať. Veľkým plusom zabudovania komínu v interiéri je čiastočné vykurovanie priestoru telesom komínu.

Nemusíme sa báť vznietenia keď bude komín v interiéri?

Nie. Komín je vyrobený z kvalitného žiaruvzdorného nerezu. Taktiež disponuje vysokou kvalitou zvaru a aj priebežnou tepelnou izoláciou po celej výške komína. Tým pádom sú na povrchu komínového plášťa zaručené nízke teploty. Vďaka nerezovému povrchu je odolný voči vlhkosti.

Dôležité je však používať na čistenie povrchu špeciálne prípravky určené na nerezové komíny, aby sa plášť komínu nepoškodil.A čo cena?

Cena nerezového komínu je síce vyššia, ale rozhodne to nie je niečo kvôli čomu by ste nedokázali spávať. Rozdiel medzi murovaným komínom a nerezovým je iba zhruba 15%. Všetko však závisí od dĺžky komína, spôsobu montáže a  ďalších faktorov. Ak uvážite, že komín môžete pokojne rátať za kvalitný dizajnový doplnok, tak nie je nad čím váhať.

A krb už pre vás nemusí byť iba tajným snom!

www.schiedel.sk 

ZDROJ: PR článok spoločnosti Schiedel Slovensko s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.