Komín HELUZ SMART
Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Praktický komínový komplet HELUZ SMART vám ušetrí priestor

Novinka HELUZ SMART rozširuje ponuku komínových kompletov spoločnosti HELUZ. Už názov tohto produktu napovedá, že ide o mimoriadne šikovný a praktický výrobok. Prednosťou komínového systému sú minimalistické rozmery 32 × 32 centimetrov, ale tiež priemery 160 a 180 mm. Vďaka tomu je vhodný pre veľkú väčšinu bežných spotrebičov.

Zjednodušuje inštaláciu a šetrí priestor

Certifikovaný komínový systém HELUZ SMART je charakteristický svojím praktickým vyhotovením. Kombinuje totiž pôdorys s rozmermi 32 × 32 cm s obľúbenými priemermi krbovej vložky 160 mm a 180 mm. Vďaka tomu zmenšuje zastavanú plochu najmä tam, kde je nedostatok miesta. Systém sa skladá z jednodielnej keramickej tvárnice a už z výroby izolovanej izostatickej vložky. HELUZ SMART tak spĺňa požiadavky na kompaktnosť, variabilitu a jednoduchú inštaláciu. „Toto riešenie znižuje počet krokov pri montáži, eliminuje chyby pri výstavbe a výrazne ju zrýchľuje. Výrobok je ľahký, dobre sa s ním manipuluje a zmestí sa aj do menších prestupov striech a stropov,“ vysvetľuje Oliver Kapci, technický poradca spoločnosti HELUZ.

Komín HELUZ SMART
Komínový systém HELUZ SMART je ľahký, kompaktný, variabilný a ľahko sa montuje. | Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Systém pre rôzne typy spotrebičov

Nový komínový systém je určený pre všetky bežné spotrebiče primárne určené pre novostavby, ktoré majú prirodzený aj nútený odvod spalín. Zvládne pevné, plynné i kvapalné palivá, suchú i mokrú prevádzku. Týmto univerzálnym riešením vychádza spoločnosť HELUZ v ústrety všetkým stavebníkom, ktorí vyberajú vhodný komín pre konkrétny typ vykurovacieho spotrebiča a zároveň riešia nedostatok miesta. Praktická stránka kompletu je skutočne dotiahnutá do detailov, čoho dôkazom je napríklad kondenzačná jímka, ktorú HELUZ rovno dodáva aj so zátkou na jednoduché zabezpečenie prípadnej suchej prevádzky.

Komínový systém
Nový komínový systém od firmy HELUZ je certifikovaný podľa európskej normy a spĺňa podmienky bezpečnosti. | Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Spoľahlivý komín s bezpečnostnou medzerou 30 mm

Kvalitné materiály zaručujú odolnosť komína pri vyhorení sadzí a proti teplotným šokom. HELUZ SMART odolá aj agresívnym spalinám a kondenzátom. Spaliny odvádza bezpečne a spoľahlivo do voľného ovzdušia, konštrukcia však neumožňuje prisávanie vzduchu k spotrebiču. Požadovaná medzera medzi komínovým plášťom a horľavým stavebným materiálom je 30 mm. Komínový komplet HELUZ možno podľa želania investora rozšíriť o ďalšie komponenty – rôzne typy komínového ukončenia. Pre energeticky úsporné, pasívne a nulové domy je k dispozícii parotesný prestup na bezpečné napojenie parozábrany na komínové teleso.

Prečo zvoliť komíny HELUZ?

Komínové systémy HELUZ boli ako prvé na Slovensku certifikované podľa európskej normy. Umožňujú znížiť medzeru medzi komínom a horľavými materiálmi až na 30 mm, a to pri zachovaní stopercentnej požiarnej bezpečnosti. Všetky komponenty sú dostupné skladom a pripravené na skompletizovanie, čo umožňuje maximálne skrátiť dobu dodania.

Viac na www.heluz.sk

Zdroj: PR článok HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje