detektor
Zdroj: SPP

Ochrana bývania vyjde lacnejšie ako nejeden kuchynský spotrebič

Zaviazali ste sa banke aj na viac než 20 rokov, len aby ste získali vytúžený kľúč od vlastného bývania. Bez problémov kúrite, svietite a varíte v príjemne zariadenom domove. Pocit pohody a bezpečia však môže byť len ilúziou.

Opakované „môj dom – môj hrad“ totiž platí len v prípade, ak k svojmu bývaniu pristupujete skutočne zodpovedne a včas urobíte všetko preto, aby to tak aj skutočne bolo. „Je prirodzené, že pod bezpečným domovom si väčšina z nás prioritne predstaví kvalitné zámky, dvere či dobre tesniace okná. Štatistiky hasičov však potvrdzujú, že stačí malý skrat či neviditeľný nepriateľ v podobe unikajúceho plynu, a v priamom ohrození sú nielen naše, neraz celoživotné investície, ale aj život a zdravie. Je preto zvláštne, že viac času sme ochotní venovať výberu kuchynských spotrebičov ako zariadeniam, ktoré môžu náš domov ochrániť. Pritom kvalitné detektory dnes stoja podstatne menej ako napríklad kuchynský robot,“ konštatuje Tibor Jedlička, senior produktový špecialista spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP). Ak ešte stále neveríte, skúste si predstaviť v lepšom prípade cenu za osobnú návštevu hasičov u vás doma alebo v najhoršom prípade, že budete platiť hypotéku za nehnuteľnosť, ktorá sa v jedinom okamihu stane neobývateľnou. Ak máte túto dilemu vyriešenú, ale detektory dymu a plynu sú pre vás veľkou neznámou, obráťte sa pokojne na odborníkov. Napríklad SPP poskytuje v tejto v oblasti kompletné poradenstvo a dokáže sprostredkovať kúpu a inštaláciu detektorov za výhodných podmienok.

Detektory, lacné riešenie možných drahých problémov

Dnes sa už nemusíme ani obávať, že kvôli inštalácii detektorov budeme musieť v našich domácnostiach čokoľvek búrať či prestavovať. „V podstate sú to „strážcovia“ ukrytí v nenápadných krabičkách. Ide o autonómne snímače s vlastným napájaním (príp. aj sieťovým) a akustickým signalizátorom, ktoré vydávajú varovný zvuk. Umiestňujú sa prevažne na strop alebo v blízkosti plynového spotrebiča, resp. na miesto v zmysle inštalačného manuálu. Ich inštalácia je skutočne veľmi jednoduchá,“ potvrdzuje produktový špecialista SPP. Čo sa týka výdrže, väčšina detektorov dostupných na trhu má dnes už napájanie z batérie so životnosťou niekoľko rokov,“ hovorí Tibor Jedlička.

SMARTHOME SPP
SMARTHOME SPP |

Líder chráni zdravie a životy svojich zákazníkov

Spoločnosť SPP je s viac než 1,3 milióna zákazníkov lídrom na slovenskom energetickom trhu. A ako líder si rozvíja produkty a služby, ktoré prinášajú ochranu bývania, šetria energie aj čas zákazníkov a v neposlednom rade tiež životné prostredie. „Najdôležitejšie je zdravie a život. Nie je preto náhoda, že v rámci našich aktivít už niekoľko rokov spolupracujeme s Hasičským a záchranným zborom a Slovenskou asociáciou hasičských dôstojníkov. Pri takom vysokom počte zákazníkov, ktorí nám prejavujú svoju dôveru, považujeme za férové, aby sme im dokázali zabezpečiť nielen stabilné dodávky plynu a elektriny, ale pomohli tiež zabezpečiť ich domácnosti pred prípadnými pohromami. Okrem detektorov dymu a plynu sme napríklad rozvinuli aj projekt SMARTHOME, ktorý vďaka inštaláciám rôznych inteligentných systémov dokáže kompletne ochrániť naše bývanie a zvýšiť jeho funkčnosť,“ uzatvára Tibor Jedlička. Možností technických riešení je niekoľko. SPP preto ponúka všetkým záujemcom i mimo radov svojich klientov odborné poradenstvo. Viac informácií nájdete aj na stránke SPP.

ZDROJ PR článok spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje