KOMBIAIR – rekuperačná jednotka pre zdravý spánok s certifikátom od PHI

To najpodstatnejšie v systéme riadeného vetrania s rekuperáciou, teda rekuperačná jednotka pre Schiedel KOMBIAIR, získala certifikát od Passivhaus Institut (PHI) v Darmstadte.

Je to doklad o tom, že produkt ktorý ponúkame na slovenskom trhu je kvalitatívne na veľmi vysokej úrovni a spĺňa tie najprísnejšie požiadavky ako na tesnosť, tak hlučnosť a teda je plne použiteľný a využiteľný v tesných stavbách, ktoré spájajú kvalitu bývania s energetickou efektívnosťou.

Aktuálne býva problémom v stavbách vlhkosť a znehodnotený vzduch. Tesná stavba, dokonalá parozábrana, zavreté okná, pričom každý z nás vyprodukuje denne v domácnosti až 12 – 15 litrov vlhkosti svojou prirodzenou činnosťou (sprchovanie, umývanie, potenie, varenie, pranie, sušenie), môže spôsobiť vlhnutie stien a následné tvorenie pliesní v novostavbách a nielen v nich.

Spoliehanie sa na vetranie oknami?

2 ľudia v spánku znehodnotia vzduch v spálni s 16 m2 plochy za 2 hodiny. Po 2 hodinách vstanete a nárazovo vyvetráte, ľahnete si zase spať. O 2 hodiny si to znova zopakujete? Určite nie. A preto sa ráno nezobudíte plne zregenerovaní… Neveríte? Pozrite si graf zo sledovania CO v miestnosti.

graf zo sledovania CO₂

Graf ukazuje zmenu, nárast a prekročenie limitu od  00:00 hod. do rána 8.00

Riadené vetranie s rekuperáciou – Schiedel KOMBIAIR ponúka:

  • Komfort (automatická prevádzka bez zásahu užívateľa)
  • Intenzitu vetraniapodľa potreby
  • Elimináciu zvýšeného obsahu CO*
  • Čistotu vzduchu (alergici, kvalita vonkajš. vzduchu)
  • Zníženie hlučnosti z vonkajšieho prostredia
  • Úspora energie na vykurovanie
  • Čerstvý vzduch bez otvárania okien

Riadené vetranie s rekuperáciou

V prípade záujmu vám spracujeme návrh a špecifikáciu, samozrejme bezplatne.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Schiedel