Ocenenie krbového telesa KANTO SC
Zdroj: Schiedel

Kingfire Kanto SC: Ocenené rohové riešenie krbu pod komínom

S novým KANTO SC Schiedel, európsky líder na trhu komínových a spalinových systémov, rozširuje svoju úspešnú sériu rodinu krbov pod komínom KINGFIRE o rohový variant. Zatiaľ čo renomované modely krbov Schiedel už ponúkajú veľmi dobré hodnoty zamerané na udržateľnosť, životné prostredie a zvýšenú účinnosť, vyvinutím KANTO SC ešte viac vylepšené.

Priestorovo nenáročný systém rohového krbového telesa s dvierkami zo špeciálneho skla, ktoré sa dajú vysunúť nahor, navyše umožňuje viac dizajnových možností v priestore inštalácie a výborný výhľad na oheň. Po uvedení na trh získal KANTO SC okrem ocenenia „RED DOT AWARD 2023“ aj ocenenie „RED DOT AWARD 2023 najlepší inovatívny produkt“.

Inovatívny a osvedčený princíp

Inovatívny a osvedčený princíp rodiny krbov KINGFIRE dôsledne pokračuje aj s KANTO SC. Kompaktný, s rozmermi len 55 x 55 cm, krb a komín nad ním sú spojené do jedného kompletného komponentu. Vonkajšie rozmery komínového telesa nad krbovým modulom sú len 36 x 50 cm. To znamená, že vďaka priamo pripojenému komínu Schiedel ABSOLUT nad krbom nie je potrebný ďalší cenný priestor a možno ušetriť až 1 m2 priestoru oproti riešeniu štandardnej rohovej krbovej vložky s obostavbou a komínom pri krbovej vložke.

Krb s rohovými dvierkami KINGFIRE KANTO SC
Zdroj: Schiedel

Ďalší faktor úspory miesta: Vďaka integrovanej zadnej izolácii v betónovej šachte modulu pece je vzdialenosť medzi krbom na drevo a horľavými komponentmi 0 mm. To znamená, že kachle môžu byť umiestnené napríklad priamo pri horľavých drevených stenách, ak tieto nie sú hrubšie ako 500 mm.

Komín Schiedel ABSOLUT je ideálny pre modernú, energeticky efektívnu výstavbu domu, pretože zásobuje KANTO SC, ktorý je prevádzkovaný nezávisle od vzduchu v miestnosti, potrebným spaľovacím vzduchom zvonku cez vlastnú konštrukciu, pori šamotovej izostatickej vložke. To tiež znamená, že model KINGFIRE je možné bez problémov prevádzkovať spolu so systémom riadeného vetrania – rekuperáciou, napr. Schiedel KOMBIAIR.

Oba systémy, ABSOLUT a KINGFIRE, boli testované na škodlivé látky inštitútom Sentinel House a odporúčané pre „zdravý život“.

Rohové výsuvné dvere Easy Lift

Obojstranný KINGFIRE KANTO SC zaujme svojimi vyvýšenými rohovými dvierkami ohniska. Inovatívne posuvné dvierka s funkciou Easy Lift sa malým tlakom a takmer nehlučne odlepia od telesa kachlí a po otvorení nenápadne zmiznú za dizajnovým obkladom. Dvierka sú samozatváracie a majú funkciu nárazníka, ktorá optimálne tlmí doraz pri dotváraní dvierok. Posuvný mechanizmus bol navrhnutý tak, aby bolo zaistené absolútne utesnenie, aby bola zaručená nezávislosť od okolitého vzduchu.

Výhodou posuvných dverí v bežnej prevádzke je, že nie je potrebný ďalší priestor pre rádius otvárania dvierok do obývačky a popol zostáva pri prikladaní paliva v spaľovacej komore. Ďalšou dômyselnou funkciou je integrovaná funkcia dvierok, ktorá uľahčuje čistenie vnútrajška skla ohniska zvonku.

Rohový krb KANTO SC
Zdroj: Schiedel

Užite si oheň inteligentne

S elektronickou kontrolou spaľovania INflame! Schiedel vo svojich modeloch KINGFIRE SC zároveň zvyšuje efektivitu a komfort. Voliteľný prídavný nástroj automaticky reguluje celý proces spaľovania na základe teploty spaľovania: od zapálenia až po samotné spaľovanie je zabezpečený optimálny prívod spaľovacieho vzduchu.

Vďaka regulovanému spaľovaciemu procesu drevo spaľuje efektívnejšie, čo ponúka citeľné plus z hľadiska ochrany životného prostredia a zároveň vyššieho využitia paliva pri nižších emisiách a maximálnej účinnosti. Pre pohodlnejšie ovládanie ponúka Schiedel inteligentné riešenie s rovnomennou aplikáciou v známych obchodoch s aplikáciami pre zariadenia so systémom Android a iOS.

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje