Najlepším exponátom výstavy Aqua-therm 2011 je Tiger Condens

najlepsim exponatom vystavy aqua therm 2011 je tiger condens

Najlepším exponátom výstavy Aqua-therm 2011 je Tiger Condens. Značka PROTHERM odštartovala na medzinárodnom veľtrhu predaj novej generácie závesných kondenzačných kotlov Tiger Condens. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam získal nový kotol na Aqua-therme 2011 prestížne ocenenie „Zlatá medaila za najlepší exponát“, ktoré mu udelila komisia zložená z popredných odborníkov v oblasti technického zabezpečenia budov.

Kotol so systémom zabudovaných zásobníkov z nerezovej ocele je skvelou voľbou pre domácnosti s vysokými nárokmi na tepelný komfort a dodávku teplej vody. Patentovaná technológia ISODYN umožňuje kotlu zabezpečiť také množstvo teplej vody ako kotlom so samostatným veľkým zásobníkom. Tiger Condens má vysoký výkon a jedinečné schopnosti pri príprave teplej vody – s prietokom až 18,5 litra teplej vody za minútu. Okrem toho zaisťuje veľmi rýchle dohrievanie teplej vody v zásobníkoch po ich vyprázdnení. Nový kotol pracuje s obzvlášť zníženou produkciou emisií, šetrí náklady a je efektívny. Keďže sú všetky hydraulické komponenty umiestnené v dobre izolovanom puzdre, redukujú sa aj tepelné straty a hlučnosť.

Úsporné riešenia pre vykurovanie a prípravu teplej vody
Okrem najnovšej kondenzačnej techniky mali návštevníci výstavy možnosť zoznámiť sa v stánku značky PROTHERM tiež s inovovaným radom závesných plynových kotlov Panther. Kotol disponuje novou hydroskupinou s lepšie dostupnými komponentmi, ktorá uľahčuje servis. Užívatelia rovnako ocenia tiež jednoduché ovládanie na prehľadnom LCD displeji. Inovácie priniesla značka aj v oblasti závesných plynových kotlov Gepard. Kotly v prevedení turbo alebo komínové s prípravou teplej vody prietokovým spôsobom v doskovom výmenníku sa vyznačujú elegantným dizajnom, novou hydroskupinou, novými funkciami Leto-Zima a Prázdniny a jednoduchým ovládaním. V minulom roku rozšírila značka PROTHERM sortiment tiež o novú verziu elektrických kotlov Raja na vykurovanie s možnosťou prípravy teplej vody v externom zásobníku. Kotly sú vybavené elektronickým ovládaním s funkciou plynulej modulácie výkonu v stupňoch po 1, 2 alebo 2,3 kW v závislosti od typu kotla. Moderným prvkom kotla je integrovaný hydraulický blok používaný aj v plynových kotloch. Bohatý sortiment značky PROTHERM dopĺňa solárna zostava HelioSet s beztlakovým systémom drainback. Systémy HelioSet sú založené na unikátnych princípoch fungovania – s voľným stečením solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka. Výhodou tohto riešenia je kompaktnosť, zjednodušená inštalácia a spoľahlivosť.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteViac informácií o sortimente značky PROTHERM získate na stránke www.protherm.sk.
ZDROJ: Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.