/ Dom / Strecha /

Rekonštrukciu podkrovia nemusíte odkladať

Rekonštrukciu podkrovia nemusíte odkladať

Podkrovie, ktoré prešlo procesom modernizácie, prináša lepšie podmienky pre život jeho obyvateľov. Súčasťou moderného podkrovia by malo byť aj denné svetlo a čerstvý vzduch – no na to treba myslieť už pred začiatkom rekonštrukcie.

Cieľom rekonštrukcie by mal byť vyšší komfort bývania a vytvorenie podmienok pre zdravý domov. Na to treba myslieť v každom prípade, nielen vtedy keď máte v pláne komplexnú rekonštrukciu vrátane výmeny strešných okien alebo len kozmetickú úpravu podkrovia (ako je výmena tieniacich doplnkov). Ku významnému zvýšeniu kvality vášho života vám dopomôže dostatočný prísun denného svetla a čerstvého vzduchu.
Nezabúdajte tiež na štyri princípy zdravého bývania.

Tie vznikli ako jeden z výsledkov medzinárodnej štúdie Healthy Homes Barometer, v ktorej sa zúčastnilo 12 000 respondentov z Európy. Vďaka nim si budete môcť vytvoriť zdravý domov podľa svojich predstáv.

1. Viac denného svetla

Dostatočné množstvo denného svetla má vplyv na vašu psychiku i fyzickú stránku. Aj preto treba neustále sledovať a vnímať jeho množstvo v interiéri. Bývanie v presvetlenom podkroví ponúka významnú výhodu – strešné okná dokážu do interiéru priviesť až dvakrát viac denného svetla ako fasádne a až trikrát viac ako vikier.

Pri návrhu interiéru vám budú nápomocné vizualizačné nástroje, ktoré nájdete na stránke www.velux.sk.

2. Interiér plný čerstvého vzduchu

Vyvetraný interiér by mal byť základom každého zdravého domova. Čerstvý vzduch spolu s denným svetlom sú dôležité nielen z hľadiska komfortného bývania, ale tiež majú opodstatnenie pri vývoji detí. Komfortné riešenie, ktoré myslí za vás, je VELUX INTEGRA®. Ide o systém diaľkového ovládania strešných okien, ktorý do interiéru prináša čerstvý vzduch kedykoľvek – a vy na to nemusíte myslieť.

Účinným spôsobom, ako dostať čerstvý vzduch do interiéru, je tzv. komínový efekt, ktorý je založený na pravidle, že vydýchaný vzduch je teplejší a stúpa nahor.

VELUX INTEGRA® zariadi, aby v správnom čase prišlo do interiéru dostatočné množstvo vzduchu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste3. Úroveň tepelného komfortu

Na úroveň tepelného komfortu by ste mali hľadieť počas celého roka. Praktickú funkciu počas každého ročného obdobia plnia vonkajšie tieniace doplnky VELUX. Vonkajšia roleta, napríklad, pri úplnom zatiahnutí počas leta, zabráni teplu, aby sa dostalo do kontaktu s okennou tabuľou. Vonkajšia roleta VELUX má tak potenciál udržať interiérovú teplotu nižšiu aj o 7°C, bez použitia klimatizačných jednotiek.

Vonkajšie tieniace doplnky zabezpečia príjemné vnútorné prostredie v interiéri.

4. Úspora energií v kontexte zdravého bývania

Vďaka výrobkom VELUX idú so zdravým bývaním ruka v ruke aj úspory energie. Netreba však hľadieť prioritne na úspory. Hlavným cieľom rekonštrukcie by malo byť vytvorenie zdravého domova. Strešné okná získavajú isté množstvo pasívnych solárnych ziskov, ktoré sú jasne vnímateľné najmä počas zimných dní. Vonkajšie rolety zatiahnuté v zime tiež zabraňujú prípadným tepelným únikom a v interiéri udržiavajú teplo.

Strešné okná ponúkajú možnosť klasickej i zapustenej montáže. Zapustená montáž ukotví strešné okno o 4 cm hlbšie do strešného plášťa – dochádza k zmenšeniu plochy, ktorá by mohla viesť k únikom tepla.

Akcia na podporu modernizácie

Každý, kto má záujem svoje podkrovie modernizovať, môže využiť špeciálnu akciu VELUX, ktorá platí v období od 15. apríla do 15. júna 2016. Princíp cenovej akcie spočíva v kúpe výrobkov VELUX, za ktoré spoločnosť vráti koncovému zákazníkovi istú sumu, ktorá závisí od zaradenia do produktových kategórií. Viac informácií o akcii, sume vrátených financií a produktoch, ktoré sú predmetom akcie, sa dozviete na stránke www.velux.sk.

www.velux.sk

PR článok spoločnosti foto: VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.