image 26816 25 v1
Galéria (5)

Nezabúdajte na odvetranie strechy

Ak túžite po funkčnej streche s dlhou životnosťou, nepodceňujte jej správne odvetranie.

Galéria

Strecha - odvetranie - EBM_CO_palena_krytina_Creaton
Strecha - odvetranie - EBM_Co_palena_krytina_Creaton_2
Strecha - odvetranie - EBM_Co_palena_krytina_Creaton_3
Strecha - odvetranie - firstfix

Nepodceňujte dôležitosť správneho odvetrania strechy, ktoré ovplyvňuje životnosť nielen krytiny, ale aj celého strešného plášťa. Výrobcovia podmieňujú garanciu na strešnú krytinu práve dodržaním aplikácie predpísaného počtu odvetrávacích prvkov alebo iným vhodným spôsobom, tak aby sa dosiahlo normou požadované odvetranie.

Výrobca Creaton ponúka niekoľko spôsobov, ako riešiť odvetranie v hrebeni. Možno ho zaistiť pomocou klasických vetracích škridiel alebo celokeramickým systémom Firstfix s použitím podhrebeňových vetracích škridiel. V prípade nedodržania požadovaného odvetrania strešného plášťa nemožno uplatniť záruky na materiál.

Dbať treba aj na kvalitu materiálov v celej skladbe. K strešnej krytine s predpokladanou dlhou životnosťou (50 rokov a viac) treba vybrať materiály a príslušenstvo zodpovedajúce jej životnosti. Dôležitý je tiež výber poistnej hydroizolačnej vrstvy, ktorá slúži ako ochrana podstrešnej konštrukcie. Jej výber ovplyvňuje sklon strechy a celková skladba strešného plášťa. Za jej správny návrh je zodpovedný projektant.

Podhrebeňové odvetrávacie škridly s hrebenáčom chránia strechu proti zafúknutiu snehu a dažďa. Nemecký výrobca Creaton ponúka celokeramický systém, pri ktorom netreba používať odvetracie hliníkové pásy a klasické vetracie škridly. Škridla zabezpečí odvetranie v pomere až 230cm2/m, čo je dvojnásobok normou požadovaného odvetrania. Ide o najefektívnejšiu a najekonomickejšiu realizáciu odvetrania v hrebeni pri použití na sedlovej strechy so zateplením na celú výšku krokvy.

www.ebmco.sk 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje