/ Dom / Strecha /

Strechár radí: Na čo si dávať pozor pri kúpe strešných doplnkov?

Strechár radí: Na čo si dávať pozor pri kúpe strešných doplnkov?

Nákup strešného príslušenstva pri stavbe strechy zákazníci často vnímajú ako priestor na šetrenie. Na trhu je veľké množstvo strešného príslušenstva s rozdielnou kvalitou, preto je potrebný dôsledný výber. Ani najkvalitnejšia strešná krytina totiž nezaručí celkovú funkčnosť strechy, ak sú strešné doplnky nekvalitné. 

Radí: Branislav Audy, produktový manažér Bramac
www.bramac.sk

Strešné fólie

Strešné fólie slúžia ako poistná vrstva v prípade náhodného vniknutia vody a snehu cez krytinu. Pri zateplenom podkroví chránia tepelnú izoláciu pred silným vetrom a odvádzajú aj vlhkosť z podkrovného priestoru smerom von. Lacná strešná fólia nie je odolná proti impregnačným látkam v krove, takže stráca svoju primárnu funkciu a začne prepúšťať vlhkosť. Navyše sa vďaka lacným materiálom môže pretrhnúť už pri ukladaní. Bramac ponúka fólie s úpravou Resistant, vďaka ktorej fólia nestráca svoju funkčnosť ani pri impregnovaných krovoch. Je testovaná jej požiarna a UV odolnosť a vďaka výstužnej mriežke sa pri ukladaní netrhá.

Pri fólii bez vrstvy Resistant moridlo a voda pretečú cez fóliu.

Pri fólii bez vrstvy Resistant moridlo a voda pretečú cez fóliu.

Neoriginálny nárožný pás pod hrebenáčmi sa odliepa od krytiny.

Neoriginálny nárožný pás pod hrebenáčmi sa odliepa od krytiny.

Hrebeň, nárožie a odkvapová hrana

Hrebeň a nárožie sú dôležité strešné prvky, ktoré spájajú dve roviny strechy a zabezpečujú jej prekrytie. V prípade nekvalitných výrobkov môže po čase dochádzať k odliepaniu od strechy a následnému zatekaniu. Okvapová hrana zabezpečuje prívod vzduchu na vnútorné odvetranie strechy a zároveň zabraňuje vniknutiu vtákov alebo kún. Pri neoriginálnom príslušenstve sú štetiny zabraňujúce vniknutiu vtákov vyrobené z recyklátu, ktorý sa pri ukladaní láme. Vetrací pás kryjúci nasávací otvor sa v dôsledku nízkej kvality materiálu môže vlniť a odstávať.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePri neznačkových doplnkoch sa často zabúda aj na montáž odkvapového plechu, ktorý zabraňuje zatekaniu vlhkosti zo strešnej fólie priamo na fasádu. Absencia tohto doplnku môže neskôr spôsobiť zatekanie a znehodnotenie celého domu. 

Zle nalepený hrebeňový pás

Zle nalepený hrebeňový pás

Omietka poškodená zlým ukončením odkvapovej hrany strechy – chýbajúci odkvapový plech spôsobuje zatekanie vody na fasádu.

Omietka poškodená zlým ukončením odkvapovej hrany strechy – chýbajúci odkvapový plech spôsobuje zatekanie vody na fasádu.

Čo získate kúpou uceleného strešného systému

Z uvedených prípadov vyplýva, že ucelený strešný systém z jednej ruky sa naozaj oplatí Získate tak osvedčenú a značkovú kvalitu bez rizika zlyhania niektorého z prvkov. Ak by náhodou nastal problém so zatekaním, Bramac vám v rámci nadštandardnej 15-ročnej záruky na funkčnosť celého strešného systému dodá nielen náhradný výrobok, ale zdarma zabezpečí aj jeho výmenu a uvedenie strechy do pôvodného stavu. Viac informácií na získate na www.spolahlivastrecha.sk

BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.
Zdroj: PR článok

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.