Strechár radí: Na čo si dávať pozor pri kúpe strešných doplnkov?
Galéria (5)

Strechár radí: Na čo si dávať pozor pri kúpe strešných doplnkov?

Nákup strešného príslušenstva pri stavbe strechy zákazníci často vnímajú ako priestor na šetrenie. Na trhu je veľké množstvo strešného príslušenstva s rozdielnou kvalitou, preto je potrebný dôsledný výber. Ani najkvalitnejšia strešná krytina totiž nezaručí celkovú funkčnosť strechy, ak sú strešné doplnky nekvalitné. 

Galéria

stresne_folie
narozny_pas
zatecena_fasada
hrebenovy_pas

Radí: Branislav Audy, produktový manažér Bramac
www.bramac.sk

Strešné fólie

Strešné fólie slúžia ako poistná vrstva v prípade náhodného vniknutia vody a snehu cez krytinu. Pri zateplenom podkroví chránia tepelnú izoláciu pred silným vetrom a odvádzajú aj vlhkosť z podkrovného priestoru smerom von. Lacná strešná fólia nie je odolná proti impregnačným látkam v krove, takže stráca svoju primárnu funkciu a začne prepúšťať vlhkosť. Navyše sa vďaka lacným materiálom môže pretrhnúť už pri ukladaní. Bramac ponúka fólie s úpravou Resistant, vďaka ktorej fólia nestráca svoju funkčnosť ani pri impregnovaných krovoch. Je testovaná jej požiarna a UV odolnosť a vďaka výstužnej mriežke sa pri ukladaní netrhá.

Pri fólii bez vrstvy Resistant moridlo a voda pretečú cez fóliu.

Pri fólii bez vrstvy Resistant moridlo a voda pretečú cez fóliu.

Neoriginálny nárožný pás pod hrebenáčmi sa odliepa od krytiny.

Neoriginálny nárožný pás pod hrebenáčmi sa odliepa od krytiny.

Hrebeň, nárožie a odkvapová hrana

Hrebeň a nárožie sú dôležité strešné prvky, ktoré spájajú dve roviny strechy a zabezpečujú jej prekrytie. V prípade nekvalitných výrobkov môže po čase dochádzať k odliepaniu od strechy a následnému zatekaniu. Okvapová hrana zabezpečuje prívod vzduchu na vnútorné odvetranie strechy a zároveň zabraňuje vniknutiu vtákov alebo kún. Pri neoriginálnom príslušenstve sú štetiny zabraňujúce vniknutiu vtákov vyrobené z recyklátu, ktorý sa pri ukladaní láme. Vetrací pás kryjúci nasávací otvor sa v dôsledku nízkej kvality materiálu môže vlniť a odstávať.

Pri neznačkových doplnkoch sa často zabúda aj na montáž odkvapového plechu, ktorý zabraňuje zatekaniu vlhkosti zo strešnej fólie priamo na fasádu. Absencia tohto doplnku môže neskôr spôsobiť zatekanie a znehodnotenie celého domu. 

Zle nalepený hrebeňový pás

Zle nalepený hrebeňový pás

Omietka poškodená zlým ukončením odkvapovej hrany strechy – chýbajúci odkvapový plech spôsobuje zatekanie vody na fasádu.

Omietka poškodená zlým ukončením odkvapovej hrany strechy – chýbajúci odkvapový plech spôsobuje zatekanie vody na fasádu.

Čo získate kúpou uceleného strešného systému

Z uvedených prípadov vyplýva, že ucelený strešný systém z jednej ruky sa naozaj oplatí Získate tak osvedčenú a značkovú kvalitu bez rizika zlyhania niektorého z prvkov. Ak by náhodou nastal problém so zatekaním, Bramac vám v rámci nadštandardnej 15-ročnej záruky na funkčnosť celého strešného systému dodá nielen náhradný výrobok, ale zdarma zabezpečí aj jeho výmenu a uvedenie strechy do pôvodného stavu. Viac informácií na získate na www.spolahlivastrecha.sk

BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.
Zdroj: PR článok

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.