Kreatívne na fasádu

image 40682 25 v1

Okolité prostredie má vplyv na fasádu a každá fasáda vplýva na okolie. Aký odkaz chceme nechať svojmu okoliu? Pri hľadaní správnych odtieňov a štruktúry omietky sa porozhliadnime po okolí a inšpirujme sa.

Vyberte si odtiene, ktoré budú pôsobiť na vašej fasáde prirodzene a budú v harmónii s okolím. Odlíšte sa doplnkovými farbami alebo štruktúrou omietky. S kreatívnou omietkou Baumit CreativTop sa fantázii medze nekladú.

Valčeková technika pre vytváranie kontrastov

Veľmi efektná a pritom spracovateľsky úplne jednoduchá. Hravo ju zvládne každý. Pre túto techniku môžete zvoliť rôzne zrnitosti fasádnej omietky, od najhrubšej Baumit CreativTop Max, Trend, Vario až po jemnejšiu Fine. Čím hrubšia zrnitosť, tým štruktúrovanejší vzhľad. Fasádnu omietku nanesieme na podklad antikorovým hladidlom v hrúbke o niečo väčšej ako hrúbka zrna. Ešte po čerstvej omietke prechádzame štruktúrovaným valčekom horizontálnym aj vertikálnym smerom. A ak skombinujete hladšie biele plochy s hrubou farebnou štruktúrou, vytvoríte na fasáde zaujímavý kontrast.

Rustikálny vzhľad fasády pomocou reliéfnej techniky alebo modelovania štetcom

Univerzálnosť a nadčasovosť fasády v bielej farbe sa neopozerá snáď nikdy. V kombinácii so zaujímavými štruktúrami vieme osviežiť vzhľad každej chalupy, víkendového domu alebo rustikálnej architektúry. Pre túto techniku môžete použiť omietku Baumit CreativTop Trend alebo Fine. Fasádnu omietku nanesieme na podklad antikorovým hladidlom v hrúbke o niečo väčšej ako hrúbka zrna. Pri technike modelovanie štetcom čerstvú omietku špachtľou alebo murárskou lyžicou modelujeme podľa želania. Jemne zavädnutý povrch upravujeme mokrým štetcom tak, aby sme vytvorený povrch zjemnili. Pri reliéfnej technike do čerstvej nanesenej omietky nanesieme ešte na povrch „koláče“ fasádnej omietky cca rovnakej veľkosti a rozotrieme ich jemne navlhčeným špongiovým hladidlom. Tento krok môžeme opakovať až pokiaľ nedosiahneme želaný efekt.

Ako mať na fasáde tehličky bez tehličiek?

Ďalšia veľmi obľúbená technika, Imitácia tehlového muriva. Pri tejto technike potrebujeme viac párov šikovných rúk alebo partiu šikovných spracovateľov. Potrebujeme fasádnu omietku CreativTop Fine v dvoch odtieňoch, papierovú šablónu a antikorové hladidlo. Najprv nanesieme omietku vo farbe škáry. Po zaschnutí nalepíme na podklad papierovú šablónu a nanesieme druhú vrstvu vo farbe tehličiek. Po nanesení povrch ešte jemne modelujeme hladidlom. Ešte z čerstvej omietky stiahneme šablónu.

Vzhľad dreva na fasáde

Pre túto techniku potrebujeme šikovných fasádnikov, omietku Baumit CreativTop Fine a Silk, silikónovú šablónu, hladidlo, gumený valček, maliarske náradie, špongiu a brúsny papier. Najprv na podklad nanesieme omietku CreativTop Fine. Na druhý deň CreativTop Silk. Do čerstvej omietky rovnomerne pritlačíme silikónovú šablónu s dekórom dreva a prechádzame gumeným valčekom, aby sme vytvorili otlačok. Povrch a ostré hrany obrúsime brúsnym papierom. Medzi jednotlivými doskami vytvoríme zarezaním vodorovné a zvislé drážky. Výsledný efekt dosiahneme lazúrovacím náterom Baumit Lasur. Teraz v 8 nových odtieňoch špeciálne pre vzhľad dreva.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteS fasádnou omietkou Baumit CreativTop sa otvárajú nekonečné možnosti pre kreatívne stvárnenie fasád. V kombinácii s dekoratívnymi fasádnymi nátermi Baumit Lasur, Metallic a Glitter teraz aj netušené možnosti zrealizovania fasád. Jednoduché spracovanie, dobrá cena a efektný výsledok sú pritom zaručené.

www.baumit.sk

Text a foto: Baumit

ZDROJ PR článok spoločnosti Baumit, spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.