image 47250 25 v1
Galéria (7)

Rekonštrukciou kúpeľne potešíte zmysly aj peňaženku

Aby vaša nová kúpeľňa bola kúpeľňou vašich snov a spĺňala všetky vaše potreby a priania, tak nie je nič jednoduchšie, než sa pustiť do renovácie a urobiť prvý krok k príjemnejšiemu bývaniu. Aj zmena malého detailu urobí s menšími priestormi doslova divy a nestojí príliš času ani peňazí. Mnoho technologických inovácií vám dokonca ušetrí financie a ich použitie je navyše šetrné k životnému prostrediu

Galéria

Vymeňte vodovodné batérie a umývadlo
Vymeňte vodovodné batérie a umývadlo
Vymeňte vodovodné batérie a umývadlo
Vymeňte vodovodné batérie a umývadlo
Vymeňte vodovodné batérie a umývadlo
Vymeňte vodovodné batérie a umývadlo

Čo potrebujete vedieť predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie kúpeľne?

Najdôležitejšie je poznať rozmery kúpeľne a umiestnenie všetkých dverí, okien a prípadných výklenkov. Rozhodne nezabudnite do plánu zaradiť aj vedenie elektriny a prípojky na vodu (práčka, vaňa, umývadlo, atď.). Rovnako ako je nutné vedieť, či sa vám pod umývadlo zmestí skrinka, tak je dôležité aj to, z akého materiálu sú steny v miestnosti. Je to z toho dôvodu, aby ste k závesným skrinkám vybrali to správne uchytenie. Pri zariaďovaní kúpeľne tiež myslite na to, kde a ako budete mať umiestnený bojler alebo ohrievač vody.

Vymeňte vodovodné batérie a umývadlo

Výmenu dlhoročnej umývadlovej batérie zvládnete raz-dva. Nové technológie vodovodných kohútikov umožňujú ich jednoduchšiu montáž a pohodlné ovládanie. Montáž nového umývadla zvládnete vďaka špeciálnej sade, ktorú zakúpite spoločne s umývadlom. V prípade, že kúpite umývadlo zvlášť, výber vhodnej skrinky pod umývadlo budete mať o niečo zložitejšie. Skrinku budete musieť hľadať podľa tvaru a umiestnenia umývadla (výška, šírka, otvor pre sifón). Ak si chcete ušetriť nervy a čas, kúpte umývadlo rovno so skrinkou.

Pridajte úložné priestory

Mnoho variantov a kombinácií – to sú kúpeľňové skrinky, police a regály. Do vašej kúpeľne sa môže hodiť ako závesná skrinka, tak aj spodná alebo vysoká skrinka. Vyberať môžete z variantov so zásuvkami, poličkami alebo len s policami bez dvierok. Veľmi praktickým kusom kúpeľňového nábytku je zrkadlová skrinka, tzv. galérka. Je to kombinácia úložného priestoru so zrkadlom. Odporúčame vyberať skôr povrchy lesklé alebo s dekorom nielen preto, že vyzerajú luxusnejšie, ale aj preto, že na matnom povrchu môžu byť vidieť odtlačky prstov.

Úspora vody, miesta i času

S novou kúpeľňou a najnovšími technológiami ide ruka v ruke aj úspora vody. Najviac vody ušetríte, ak manuálne tlačidlo splachovania WC nahradíte úsporným mechanizmom umožňujúcim použitie takého množstva vody, koľko je v danej chvíli skutočne potrebné.

Pri sprchovaní oceníte ovládacie tlačidlo, ktorým možno prerušiť prúd vody bez nutnosti nového nastavovania teploty. Vďaka takémuto tlačidlu môžete ušetriť až 50% objemu vody oproti bežným sprchovým hlaviciam. Príjemnú teplotu vody vám zaistí tiež akrylátová vaňa, v ktorej voda zostane dlhšie teplá – vyhnete sa tak nielen väčšej spotrebe vody, ale aj studenému kúpeľu. Výraznú úsporu poskytujú aj vodovodné kohútiky so spoločným ovládaním teplej a studenej vody.

Čím ešte vybaviť vašu kúpeľňu?

Kúpeľňu nerobí len samotný nábytok, umývadlo a vaňa. Kúpeľňu robí tiež veľa malých, ale dôležitých pomocníkov, ktoré oceníte každý deň. Na stenu pripevnite háčiky a držiaky na uteráky, kúpeľňové zrkadlá, na umývadlo misky na mydlo a dávkovače. Na toalete nesmú chýbať držiaky toaletného papiera a WC štetky. Ak ešte máte v kúpeľni miesto, určite sa vám budú hodiť aj koše a sušiaky na bielizeň. Nezabudnite ani na podlahu. Vždy je príjemné, keď z vane šliapnete na kúpeľňové koberce a predložky.

Ak si nedokážete predstaviť, ako bude po renovácii vaša kúpeľňa naozaj vyzerať, využite grafického 3D návrhu, ktorý vám odborníci pripravia na mieru vašim požiadavkám.

Zdroj: PR článok spoločnosti HORNBACH 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje