Rekonštrukciou kúpeľne potešíte zmysly aj peňaženku

image 47250 25 v1

Aby vaša nová kúpeľňa bola kúpeľňou vašich snov a spĺňala všetky vaše potreby a priania, tak nie je nič jednoduchšie, než sa pustiť do renovácie a urobiť prvý krok k príjemnejšiemu bývaniu. Aj zmena malého detailu urobí s menšími priestormi doslova divy a nestojí príliš času ani peňazí. Mnoho technologických inovácií vám dokonca ušetrí financie a ich použitie je navyše šetrné k životnému prostrediu

Čo potrebujete vedieť predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie kúpeľne?

Najdôležitejšie je poznať rozmery kúpeľne a umiestnenie všetkých dverí, okien a prípadných výklenkov. Rozhodne nezabudnite do plánu zaradiť aj vedenie elektriny a prípojky na vodu (práčka, vaňa, umývadlo, atď.). Rovnako ako je nutné vedieť, či sa vám pod umývadlo zmestí skrinka, tak je dôležité aj to, z akého materiálu sú steny v miestnosti. Je to z toho dôvodu, aby ste k závesným skrinkám vybrali to správne uchytenie. Pri zariaďovaní kúpeľne tiež myslite na to, kde a ako budete mať umiestnený bojler alebo ohrievač vody.

Vymeňte vodovodné batérie a umývadlo

Výmenu dlhoročnej umývadlovej batérie zvládnete raz-dva. Nové technológie vodovodných kohútikov umožňujú ich jednoduchšiu montáž a pohodlné ovládanie. Montáž nového umývadla zvládnete vďaka špeciálnej sade, ktorú zakúpite spoločne s umývadlom. V prípade, že kúpite umývadlo zvlášť, výber vhodnej skrinky pod umývadlo budete mať o niečo zložitejšie. Skrinku budete musieť hľadať podľa tvaru a umiestnenia umývadla (výška, šírka, otvor pre sifón). Ak si chcete ušetriť nervy a čas, kúpte umývadlo rovno so skrinkou.

Pridajte úložné priestory

Mnoho variantov a kombinácií – to sú kúpeľňové skrinky, police a regály. Do vašej kúpeľne sa môže hodiť ako závesná skrinka, tak aj spodná alebo vysoká skrinka. Vyberať môžete z variantov so zásuvkami, poličkami alebo len s policami bez dvierok. Veľmi praktickým kusom kúpeľňového nábytku je zrkadlová skrinka, tzv. galérka. Je to kombinácia úložného priestoru so zrkadlom. Odporúčame vyberať skôr povrchy lesklé alebo s dekorom nielen preto, že vyzerajú luxusnejšie, ale aj preto, že na matnom povrchu môžu byť vidieť odtlačky prstov.

Úspora vody, miesta i času

S novou kúpeľňou a najnovšími technológiami ide ruka v ruke aj úspora vody. Najviac vody ušetríte, ak manuálne tlačidlo splachovania WC nahradíte úsporným mechanizmom umožňujúcim použitie takého množstva vody, koľko je v danej chvíli skutočne potrebné.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePri sprchovaní oceníte ovládacie tlačidlo, ktorým možno prerušiť prúd vody bez nutnosti nového nastavovania teploty. Vďaka takémuto tlačidlu môžete ušetriť až 50% objemu vody oproti bežným sprchovým hlaviciam. Príjemnú teplotu vody vám zaistí tiež akrylátová vaňa, v ktorej voda zostane dlhšie teplá – vyhnete sa tak nielen väčšej spotrebe vody, ale aj studenému kúpeľu. Výraznú úsporu poskytujú aj vodovodné kohútiky so spoločným ovládaním teplej a studenej vody.

Čím ešte vybaviť vašu kúpeľňu?

Kúpeľňu nerobí len samotný nábytok, umývadlo a vaňa. Kúpeľňu robí tiež veľa malých, ale dôležitých pomocníkov, ktoré oceníte každý deň. Na stenu pripevnite háčiky a držiaky na uteráky, kúpeľňové zrkadlá, na umývadlo misky na mydlo a dávkovače. Na toalete nesmú chýbať držiaky toaletného papiera a WC štetky. Ak ešte máte v kúpeľni miesto, určite sa vám budú hodiť aj koše a sušiaky na bielizeň. Nezabudnite ani na podlahu. Vždy je príjemné, keď z vane šliapnete na kúpeľňové koberce a predložky.

Ak si nedokážete predstaviť, ako bude po renovácii vaša kúpeľňa naozaj vyzerať, využite grafického 3D návrhu, ktorý vám odborníci pripravia na mieru vašim požiadavkám.

Zdroj: PR článok spoločnosti HORNBACH 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.