Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., znížila poplatky

prva stavebna sporitelna a. s. znizila poplatky

Zvyšovanie bankových poplatkov v stavebnom sporení nehrozí. Práve naopak.
Najväčšia a najstaršia stavebná sporiteľňa na Slovensku, ktorá už 20. rok financuje bývanie – Prvá stavebná sporiteľňa, a. s. – s platnosťou od 1. januára 2012 znížila poplatky, a niektoré naozaj výrazne.

Poplatok za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení klesol z 1 % na 0,9 % z cieľovej sumy. Jej výšku si určuje klient PSS, a. s., pri uzatváraní zmluvy o stavebnom sporení. Napríklad pri uzatvorení zmluvy s cieľovou sumou 100 tisíc € predstavuje úspora, vďaka zníženiu poplatku, presne 100 €. Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., znížila aj ďalšie poplatky: poplatok za vedenie účtu stavebného sporenia a stavebného úveru až o tretinu z 18 na 12 €. A spracovanie stavebného úveru je od 1. januára 2012 úplne zdarma, pričom v roku 2011 poplatok pre fyzickú osobu predstavoval 80 €.

„Znížením poplatkov vychádzame v ústrety stavebným sporiteľom, čím podporujeme ich úsilie sporiť na účte stavebného sporenia a zodpovedne sa tak pripraviť na kúpu, výstavbu alebo obnovu svojho bývania,“ hovorí Ing. Imrich Béreš, predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteÚplnou novinkou v ponuke PSS, a. s., je bezpoplatkové poskytovanie zmlúv o stavebnom sporení s cieľovou sumou 5 000 €. Podmienkou je, aby sporiteľ – súčasný či nový klient – uzatvoril takúto zmluvu do konca februára 2012. Úspora na poplatku za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení predstavuje v tomto prípade až 45 €!

V roku 2012 zostávajú zachované všetky výhody stavebného sporenie z predchádzajúceho obdobia. Medzi nimi napríklad až 2-percentný ročný úrok z vkladov a štátnej prémie garantovaný počas celej doby platnosti zmluvy o stavebnom sporení. Aj v roku 2012 majú stavební sporitelia nárok na štátnu prémiu vo výške 10 % z ročných vkladov, maximálne 66,39 €. Pritom je len na ich rozhodnutí, či budú sporiť pravidelne alebo jednorazovými vkladmi, či sa rozhodnú pre vklady na začiatku alebo na konci roka a v akej výške. Úroková sadzba stavebných úverov v PSS, a. s., začína od 2,9 % ročne. Aj výška úrokových sadzieb úverov v PSS, a. s., naďalej zostáva garantovaná a teda nemenná počas celej doby splatnosti úveru. Splátky stavebných úverov sú tak vypočítateľné vopred na celú dobu splácania úveru. Medzi sporiteľmi je stále najobľúbenejší stavebný úver do 40 tisíc €, ktorý môžu získať bez dokladovania príjmu a bez zabezpečenia nehnuteľnosťou. Tento produkt získal v kategórii Stavebné sporenie ocenenie Zlatá minca 2011.

zdroj :
Prvá stavebná sporiteľňa, a. s.
–>

Komentáre

  1. Dost trapne aby som platil niekomu este aj poplatky za to ze mu davam na X rokov kapital na podnikanie.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.