pod kobercami bol ukryty hotovy poklad krasna drevena podlaha
Galéria (9)

Pod kobercami bol ukrytý hotový poklad: krásna drevená podlaha

Kúpili si vilu a zrenovovali ju. Aký poklad na nich čakal po odkrytí koberca? Drevená podlaha rozžiarila miestnosť vily!

Galéria

Manželia Petříkovci si kúpili starú vilu na okraji Brna. Pôvodní majitelia sa rozhodli ju predať, pretože si vila vyžadovala rekonštrukciu a im sa už do nej nechcelo investovať. Petříkovcom sa však splnil sen.

Rozsiahla rekonštrukcia trvala tri roky, avšak teraz sú majiteľa vily s celkovou prestavbou veľmi spokojní. Ich pýchou sú teraz podlahy z masívneho dreva. „Ani sme nečakali, že pod kobercom, pod ktorým bola značne opotrebovaná plávajúca podlaha, nájdeme ukrytý hotový poklad,“ hovorí pán Petřík. „Plávajúcu podlahu sme museli vytrhať a chceli sme ju nahradiť dlažbou alebo novou plávajúcou podlahou. Nuž, plány sa zmenili. Drevená podlaha, ktorú sme tu našli, bola v hroznom stave. Poškriabaná do hĺbky, znečistená a so škvrnami. Nevedeli sme, čo máme robiť. Pátrali sme na internete, až sme naďabili na stránky www.renovujeme-parkety.com, ktoré boli plné užitočných informácií, ako postupovať pri renovácii parkiet. „Ihneď som požiadala manžela, aby mi pomohol, a do týždňa tu bol špecializovaný technik, ktorý posúdil celú situáciu, a hneď potom firma, ktorá nám parkety zrenovovala,“ hovorí pani Petříková. „Ten rozdiel bol neskutočný. Všetky miestnosti zrazu boli tak iné, presvetlené, dokonalé….“ pochvaľujú si súčasní majitelia.

Stará podlaha v kuchyni pred renováciou parkietZrenovovaná podlaha v kuchyni

„Stále častejšie sa stretávame so situáciou, keď sa zákazník rozhodne prekryť staré drevené parkety novou laminátovou alebo hotovou drevenou podlahou bez toho, že by si uvedomil, že stará drevená podlaha sa dá prebrúsiť a zrenovovať. Veľa zákazníkov ani netuší, akú krásnu drevenú podlahu doma majú. Starú drevenú podlahu prekryjú kobercom alebo ju vytrhajú a nahradia plávajúcou podlahou, ktorá zďaleka nevydrží toľko ako drevená podlaha – tá pri správnom ošetrovaní vydrží až niekoľko generácií. Pri tom sa nehľadí ani na ekologické vplyvy na životné prostredie a čoraz viac sa používajú materiály, ktoré sa ekologicky ťažko likvidujú,“ hovorí špecializovaný technik.

  
 Stará drevená podlaha pred renováciou parkiet Nová drevená podlaha po renovácii parkiet

Sú vaše parkety špinavé, znečistené či poškriabané? Máte v domácnosti staré parkety? Nezakrývajte ich kobercom ani nenahrádzajte plávajúcou podlahou! Zrenovujte si ich sami!

Kút na piano – drevená podlaha po renováciiPodlaha pri schodisku po renovácii

Všetko, čo potrebujete vedieť – tipy, návody, rady, ako zrenovovať parkety, ako aj realizačné firmy a požičovne, ktoré vám brúsne stroje zapožičajú – nájdete na www.renovujeme-parkety.com. Ak vám niektorá informácia chýba, dejte nám typ. Radi informácie doplníme o to, čo vás zaujíma.

Renovujeme parkety
tel. +421 265 457 161
e-mail: redakce@renovujeme-parkety.com
www.renovujeme-parkety.com

  1. Asdasd says:

    Odporučam autorovi nech si ozrejmi aky je rozdiel medzi parketami – dlažkovicou – plavajucou podlahou.Dakujem

  2. roman surek says:

    dobry mam stare dubove schody su aj nalakovane ako ich obnovim?da sa to prekryt napr belinkou?schody su na schodisku pod strechou,ale otvorene priestranstvo

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.