/ Chalupa /

Dom aj chalupa v jednom: Šikovná mamička si splnila sen!

image 50055 25 v1

Keď ste od malička v spojení s prírodou, dlho v meste nevydržíte a utečiete do hory. To bol aj prípad sympatickej a energickej Patrície, ktorá si svoj raj vybudovala takmer sama. Zháňala drobné firmy a majstrov, ktorí by pomohli zrealizovať jej predstavy.

Mama dvoch detí zobrala svoj život plne do vlastných rúk. Svojou pracovitosťou, húževnatosťou a talentom sa dopracovala k tomu, o čom snívajú mnohí: byť sám sebe pánom a uživiť sa svojím koníčkom.

Ani na poschodí sa nebudete cítiť izolovaní od diania na prízemí. Komunikáciu umožňuje galéria, na ktorej sa nachádza aj pekná knižnica.

Obývačka prepojená s jedálňou a kuchyňou

Je veľká a vzdušná. Vizuálne sú oddelené odlišnou podlahou. Centrom denného priestoru je kozub, okolo ktorého sa vinie schodisko do pokojnej časti so spálňami. Štýl podčiarkuje aj tehlová stena v zemitých odtieňoch. O dotiahnutí niektorých detailov sa radila so známou architektkou, ktorá navrhla konečný vzhľad fasády, ako aj kozub. Na hornom poschodí bola kedysi dielňa, ktorú Patrícia pre veľkú prašnosť presťahovala do nájomných priestorov.

Ľan v spálni

Mladá Patrícia skoncovala s profesiou účtovníčky a pustila sa do ručnej výroby bytových textílií z prírodných materiálov a ponúka ich na shabbyromantic.sk.

Najväčšmi jej učaroval ľan a zostal jej najväčšou záľubou. „Ľan je výborný materiál, vydrží veľmi dlho. Pranie mu prospieva – stáva sa jemnejším a belším. Dobre sa v ňom spí, pretože v lete chladí a v zime hreje. Vyhovuje alergikom, pretože nepohlcuje prach.“

Ako v Provensalsku

Nádherná terasa s olivami, paviničom na múroch a veľkými hostami s panašovanými listami dýcha ozajstnou francúzskou atmosférou. Stačí si už len sadnúť aj s pohárom suchého bieleho a vychutnávať si život.

Text: Miroslava Maceková
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Urob si sám 8/2018

Komentáre

  1. tak toto ma od chalupy daleko, je to dom a basta

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.