Dom aj chalupa v jednom: Šikovná mamička si splnila sen!

03.09.2018
03.09.2018 (7) (0)
Dom aj chalupa v jednom: Šikovná mamička si splnila sen!

Keď ste od malička v spojení s prírodou, dlho v meste nevydržíte a utečiete do hory. To bol aj prípad sympatickej a energickej Patrície, ktorá si svoj raj vybudovala takmer sama. Zháňala drobné firmy a majstrov, ktorí by pomohli zrealizovať jej predstavy.

Mama dvoch detí zobrala svoj život plne do vlastných rúk. Svojou pracovitosťou, húževnatosťou a talentom sa dopracovala k tomu, o čom snívajú mnohí: byť sám sebe pánom a uživiť sa svojím koníčkom.

Dom a chalupa v šikovných rukách-

Ani na poschodí sa nebudete cítiť izolovaní od diania na prízemí. Komunikáciu umožňuje galéria, na ktorej sa nachádza aj pekná knižnica.

Dom a chalupa v šikovných ruách

Obývačka prepojená s jedálňou a kuchyňou

Je veľká a vzdušná. Vizuálne sú oddelené odlišnou podlahou. Centrom denného priestoru je kozub, okolo ktorého sa vinie schodisko do pokojnej časti so spálňami. Štýl podčiarkuje aj tehlová stena v zemitých odtieňoch. O dotiahnutí niektorých detailov sa radila so známou architektkou, ktorá navrhla konečný vzhľad fasády, ako aj kozub. Na hornom poschodí bola kedysi dielňa, ktorú Patrícia pre veľkú prašnosť presťahovala do nájomných priestorov.

Dom a chalupa v šikovných rukách9A1157

Ľan v spálni

Mladá Patrícia skoncovala s profesiou účtovníčky a pustila sa do ručnej výroby bytových textílií z prírodných materiálov a ponúka ich na shabbyromantic.sk.

Dom a chalupa v šikovných rukách

Najväčšmi jej učaroval ľan a zostal jej najväčšou záľubou. „Ľan je výborný materiál, vydrží veľmi dlho. Pranie mu prospieva – stáva sa jemnejším a belším. Dobre sa v ňom spí, pretože v lete chladí a v zime hreje. Vyhovuje alergikom, pretože nepohlcuje prach.“

Dom a chalupa v šikovných rukách

Ako v Provensalsku

Nádherná terasa s olivami, paviničom na múroch a veľkými hostami s panašovanými listami dýcha ozajstnou francúzskou atmosférou. Stačí si už len sadnúť aj s pohárom suchého bieleho a vychutnávať si život.

Dom a chalupa v šikovných rukách

Text: Miroslava Maceková
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Urob si sám 8/2018

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Reklama