Láska na prvý pohľad: Vysnená chalupa v Bobrovci
Galéria (12)

Láska na prvý pohľad: Vysnená chalupa v Bobrovci

Zamilovali sa do nej na prvý pohľad. Bola ale obsadená. Chalúpku, takmer na samom kraji dedinky, v ktorej sú si ľudia naozaj blízki, každodenne sa stretávajú a úprimne si prajú pekný deň, vlastnila ich priateľka. 

Galéria

Modrá chalupa snov
Modrá chalupa snov
Modrá chalupa snov
Modrá chalupa snov
Modrá chalupa snov
Modrá chalupa snov
Modrá chalupa snov
Modrá chalupa snov

Tá o predaji maličkého víkendového sídla neuvažovala. Keď tu zrazu o niekoľko mesiacov neskôr im zazvonil telefón. A tak sa domček dostal do rúk Maroša a jeho priateľky, ktorí si ho právom zaslúžia.

Rešpekt k minulosti Len so skutočným rešpektom k tradíciám sa môže rekonštrukcia uberať správnym smerom.

Nebíčková

Časy minulé vložili noví majitelia nielen do vnútra domu. Na náhodu nenechali ani chalúpkinu fasádu. Nechceli z nej mať žiadnu fasádovú primadonu, práve naopak. S úctou ju vymaľovali tak, aby zachovali jej roky, jej vidiecky charakter. Biela stena a nebíčkovomodré línie či ornamenty sú dielom Maroša, ktorý len skromne dodáva: „Vždy je čo zlepšovať. Keďže som nemal šablónu, ornamenty som maľoval voľne rukou a na niektorých miestach sú trošku krivolaké.“

Malý veľký antikvariát

Myšlienka ľudskej pospolitosti im je natoľko blízka, že čokoľvek na tomto mieste spravia, robia to nielen pre seba. Veselo zbierajú staré veci, chalúpku vlastnými rukami zveľaďujú pre potechu svoju, svojich priateľov, susedov či pocestných známych, ktorí majú u nich dvere vždy dokorán otvorené. Chalúpka dýcha pohostinnosťou a nadšením.

A to sú vlastnosti, ktorými oplývajú aj súčasní majitelia.

Posedenie

Na stretávanie sa so svojimi najbližšími, priateľmi a susedmi by sa nemalo zabúdať. Obohacuje to dušu človeka, ale aj dušu miesta. Možno aj preto je chalúpka taká čarovná.

Text Lucia Pristachová Hô-Chí
Foto Dano Veselský
Zdroj časopis Urob si sám 4/2018

  1. Mária says:

    V takej nádhernej chalúpke určite bývajú super ľudia. je prekrásna.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje