Láska na prvý pohľad: Vysnená chalupa v Bobrovci

23.04.2018
Láska na prvý pohľad: Vysnená chalupa v Bobrovci

Zamilovali sa do nej na prvý pohľad. Bola ale obsadená. Chalúpku, takmer na samom kraji dedinky, v ktorej sú si ľudia naozaj blízki, každodenne sa stretávajú a úprimne si prajú pekný deň, vlastnila ich priateľka. 

Tá o predaji maličkého víkendového sídla neuvažovala. Keď tu zrazu o niekoľko mesiacov neskôr im zazvonil telefón. A tak sa domček dostal do rúk Maroša a jeho priateľky, ktorí si ho právom zaslúžia.

Modrá chalupa snov

Rešpekt k minulosti Len so skutočným rešpektom k tradíciám sa môže rekonštrukcia uberať správnym smerom.

Modrá chalupa snov

Nebíčková

Časy minulé vložili noví majitelia nielen do vnútra domu. Na náhodu nenechali ani chalúpkinu fasádu. Nechceli z nej mať žiadnu fasádovú primadonu, práve naopak. S úctou ju vymaľovali tak, aby zachovali jej roky, jej vidiecky charakter. Biela stena a nebíčkovomodré línie či ornamenty sú dielom Maroša, ktorý len skromne dodáva: „Vždy je čo zlepšovať. Keďže som nemal šablónu, ornamenty som maľoval voľne rukou a na niektorých miestach sú trošku krivolaké.“

Modrá chalupa snov

Modrá chalupa snov

Malý veľký antikvariát

Myšlienka ľudskej pospolitosti im je natoľko blízka, že čokoľvek na tomto mieste spravia, robia to nielen pre seba. Veselo zbierajú staré veci, chalúpku vlastnými rukami zveľaďujú pre potechu svoju, svojich priateľov, susedov či pocestných známych, ktorí majú u nich dvere vždy dokorán otvorené. Chalúpka dýcha pohostinnosťou a nadšením.

Modrá chalupa snov

Modrá chalupa snov

A to sú vlastnosti, ktorými oplývajú aj súčasní majitelia.

Modrá chalupa snov

Posedenie

Na stretávanie sa so svojimi najbližšími, priateľmi a susedmi by sa nemalo zabúdať. Obohacuje to dušu človeka, ale aj dušu miesta. Možno aj preto je chalúpka taká čarovná.

Text Lucia Pristachová Hô-Chí
Foto Dano Veselský
Zdroj časopis Urob si sám 4/2018

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Katarina | 20.01.2019, 13:41
Dobrý deň. S manželom chceme prerábať chalupu a nikde nevieme nájsť návrhára ktorý by nám stým pomohol. Neviete nám niekto poradiť?
Mária | 27.04.2018, 08:02
V takej nádhernej chalúpke určite bývajú super ľudia. je prekrásna.
Prečítajte si
Reklama