Užite si leto bez nepríjemného prehrievania interiéru

prehrievanie interiéru
Zdroj: Antonio Guillem/Shutterstock.com

Leto je v plnom prúde a my si ho chceme čo najviac užiť, pretože posledné mesiace sme strávili len v interiéri. Opatrenia sa zmiernili, ale naše obavy o zdravie zostali. To znamená, že náš domov bude aj naďalej jediným miestom, v ktorom sa budeme cítiť najlepšie a najbezpečnejšie.

Nevýhodou letných dní trávených za múrmi svojho domu však býva vyššia teplota, ktorú spôsobuje prehrievanie interiéru slnečným žiarením.

Klimatické zmeny nás nútia prehodnotiť a zmeniť štýl bývania

Podľa Európskej environmentálnej agentúry (EEA) je pozorovaný stúpajúci trend teploty Zeme najviac badateľný prejavom nastávajúcej zmeny klímy. Globálna teplota tak od čias priemyselnej revolúcie narástla v priemere už o vyše 0,8 °C. Tieto zmeny sa však netýkajú len severných polárnych oblastí, ale aj našej krajiny, čo začíname pociťovať nielen na výkyvoch počasia, ale aj vyšších letných teplotách, ktoré majú veľmi veľa spoločného s tými tropickými.

Vonkajšie žalúzie vám poslúžia namiesto klímy

Keď sa silné slnko „oprie“ do veľkých sklenených tabúľ moderných okien, v interiéri môže stúpnuť teplota až o 7 stupňov, čo by vám majitelia bytov v tých najvyšších poschodiach určite potvrdili.  Vyrovnať sa s takýmito zmenami potom pomáha už jedine dobrá klíma. Tá však pre mnohých z nás zasa predstavuje záťaž pre dýchacie cesty a celý organizmus. V skutku najlepším riešením sú preto moderné vonkajšie žalúzie.

K pohodliu a komfortu v letnej sezóne predsa potrebujeme správne tienenie, ktoré sa postará o príjemnejšie bývanie. A vonkajšie žalúzie vám ho zaručia!

Ich pevné kovové lamely s LDPE tesnením vytvoria dokonalú izoláciu okna a v interiéri príjemný tieň, pričom sa stále zachováva potrebná cirkulácia a prúdenie čerstvého vzduchu do miestnosti. Tieto vlastnosti oceníte aj v zime, kedy vonku mrzne a vy si bez zbytočne vysokých nákladov za vykurovanie miestnosti užívate príjemné teplo.

Vonkajšie žalúzie
Zdroj: Petair/Shutterstock.com

Ochránia vás pred slnkom aj hlukom

Vonkajšie žalúzie alebo látkové rolety od Profirol.sk majú schopnosť ovládať svetelný tok pomocou nasmerovania špeciálne tvarovaných pevných lamiel. Takto chránite svoj interiér a seba nielen pred slnkom, ale aj hlukom a prachom z ulice. V bezpečí je aj sklenená tabuľa okna, takže zároveň chránite aj konštrukčné prvky stavby.

Vďaka vonkajším žalúziám sa zvyšuje aj energetická účinnosť celej budovy. Fakty dokazujú, že v lete môžu vonkajšie žalúzie znížiť teplotu v miestnosti o 2 až 5 ° C, v dôsledku čoho sa znižuje aj potreba nákladov na energiu, ktorú by sme inak spotrebovali na ochladenie priestoru klímou.

Vonkajšie žalúzie
Zdroj: Palatinate Stock/Shutterstock.com

Sú technicky vyspelým prvkom na reguláciu vnútornej klímy

Vzhľadom na množstvo pozitívnych vlastností sa preto stáva výber tejto tieniacej techniky výnosným riešením pre zákazníkov, ktorí si cenia pohodlie. Žalúzie regulujú priepustnosť svetla, sú zložené z lamiel odolných voči deformácii a pokryté špeciálnymi zlúčeninami, ktoré pri odrážaní svetla chránia produkt pred predčasným starnutím. Vonkajšie žalúzie sú univerzálne, pretože sa môžu používať kedykoľvek po celé roky bez obáv, že by mohli byť narušené ich technické špecifikácie  a architektonický ráz domu.

Vonkajšie žalúzie vyzerajú skvele a ešte lepšie sa ovládajú. Sú moderným a zároveň nevyhnutným doplnkom ľudí, ktorí sa chcú obklopiť technicky vyspelými výrobkami navrhnutými na reguláciu vnútornej klímy a vytvorenie príjemného súkromia. Tak to s nimi skúste aj vy a svoje rozhodnutie pri vysokých horúčavách, no v príjemnom tieni určite neoľutujete.

Zdroj: PR článok spoločnosti Profirol