Septembrový Urob si sám je na stánkoch! KOZUBY A ZÁHRADNÉ SEDENIA NA VYTVORENIE POHODY!

Septembrový Urob si sám je na stánkoch! KOZUBY A ZÁHRADNÉ SEDENIA NA VYTVORENIE POHODY!

Množstvo chytľavých tipov a nápadov na 108 stranách v septembrovom vydaní Urob si sám! Čo podniknúť cez víkend po 20. auguste? Príďte nás navštíviť na Agrokomplex! Tešíme sa na vás - voľná vstupenka je v každom časopise!

Práve teraz prinášame: Kozuby, grily ohniská – inšpirujte sa krásnymi sedeniami! Ako grilovať zdravo? Zdravé potraviny na grilovanie s chutnými receptami. Záhradný kozub s grilom – jednoduchý fotonávod. Slovenský vynález? Kotlík zo súdka, to je teda nápad za kladivo! Ďalšie návody od čitateľov: Drevený stôl a lavice. Samorast na záhone. Návod na zhotovenie záhradnej lavičky. Nádhera! Modré hortenzie pri záhradnom domčeku! Na čo nezabudnúť v septembrovej záhrade? Všetky aktuálne tipy pre záhradkárov! Ako správne skladovať úrodu? Hurmikaki – rajčina zo stromu? Aké jesenné záhradné náradie potrebujete? Test: elektrické nožnice na ploty. Pre pestovateľov: Vyvýšené záhony z dosiek. Papraďová ekozáhrada – to je zavlažovanie bez hadíc. Stavba: Dlažbové trendy 2015. Natierame záhradnú chatku. Cementy a prísady do betónu. Úprava fasády imitáciou tehlového muriva. Stavebná poradňa: Utesnenie terasy. Radíme pri vykurovaní. Nábytkový projekt: Zásuvková komoda! Pre šikovné ženy: Zo starej skrinky nová! Netradičné rámiky zo starých šuplíkov! Údržba bicykla – ako premazať náboje kolies? Financie a živnostníci – vyskúšajte nové formy podnikania! A plno ďalších chytľavých tipov a nápadov na 108 stranách!

Urob si sám 9/2015

Kozub, gril či ohnisko?

Sme rôzni a každý chce to, čo sa mu páči. Aký oheň chcete v záhrade vy? Vyberte si z našich inšpirácií v podobe kozubov, grilov a ohnísk z celého sveta. Možno je medzi nimi aj ten, ktorý hľadáte, len ste o tom ešte nevedeli.

Urob si sám 9/2015

Kotlík na guláš zo súdka

Keďže pri grilovaní sa často varí aj guláš, prinášame vám návod na výrobu objemného antikorového kotlíka z pivného suda. Získate tak kotlík s veľmi úspornou pieckou a navyše veľa ušetríte. Oproti priemyselne vyrábanému antikorovému kotlu s polovičným objemom je až trikrát lacnejší!

Urob si sám 9/2015

Test: Elektrické nožnice na živé ploty

Na prvý pohľad sú všetky rovnaké. Ak sa však pustíte do strihania, zistíte, že každý z modelov je určený na iný druh práce. Jeden sa pýši výkonom, druhý je ľahký ako pierko, ďalší za sebou zanecháva dokonale čistý rez. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponuke.

Urob si sám 9/2015

Radíme čitateľom: Utesnenie terasy

V našej stavebnej poradni odpovedáme na čitateľské otázky menšieho i rozsiahlejšieho charakteru. Ak si neviete na svojej stavbe s niečím rady, napíšte nám na poradnauss@jaga.sk, možno práve vašu otázku vyberieme ako tému poradne. Iste tak pomôžeme viacerým čitateľom.

Urob si sám 9/2015

Zaujímavá premena starej skrinky

Omrzela vás stará skrinka a máte pocit, že sa vám do interiéru už nehodí? Chce to len pár hodín a tvorivú náladu. Drobné úpravy z nej urobia elegantného spoločníka, ktorý sa hodí do každej izby.Za menej ako 10 €!
pdf 88

Spravte si pestré fotopolice
Nevyhadzujte staré zásuvky, o ktorých si myslíte, že už doslúžili. Nemusí to byť pravda. Ak ich originálnym spôsobom oživíte, budú vám pripomínať pekné chvíle alebo vďaka
Baliacemu papieru spestria stenu v detskej izbe.

Urob si sám 9/2015

Údržba bicykla – kónusové náboje

Aby sa kolesá točili hladko, treba občas premazať náboje. Stačí trocha vazelíny a niekoľko kusov náradia. Pôjde vám to ľahšie, ako si myslíte. Bicykel sa vám odvďačí menej namáhavým šliapaním do pedálov.

Urob si sám 9/2015

Záhradný kozub s grilom

Hoci sa leto v septembri už chýli ku koncu, ešte stále si môžeme večer s priateľmi posedieť pri opekaní či grilovaní. Tak nejako by sa dala zhrnúť letno-jesenná inšpirácia nášho čitateľa. Ochotne pre nás pripravil stručný návod na stavbu záhradného kozuba, ktorý si sám zhotovil.

Urob si sám 9/2015

10 potravín na zdravé grilovanie

K príjemnému posedeniu v záhrade neodmysliteľne patrí oheň a dobré jedlo. Keďže každá tepelná úprava potravín do určitej miery deformuje látky, ktoré sú inak najprospešnejšie, je dobré vyvážiť ich chutnými doplnkami. Vieme, ako ich premeniť na zdravšie.

Urob si sám 9/2015

Dokonalý relax uprostred zelene

Miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenných povinností a starostí, ľahko vytvoríte v každej záhrade – menšej aj väčšej. V meste aj na vidieku. Niekedy stačí skutočne málo, často detail, a záhrada sa stane jedinečným miestom plným pohody a pokoja. A to aj na konci leta…

Urob si sám 9/2015

Záhradná lavička

O lavičkách s liatinovým rámom možno povedať, že sú večné. Ak už dlho po takejto lavičke túžite a nikdy ste nenabrali dostatok odvahy, aby ste liatinový polotovar z trhov povýšili
Na pohodlné sedenie, pustite sa do práce spolu s nami.

Urob si sám 9/2015

Záhon s hortenziami

Hortenzie bohato kvitnú, niekde narastú do ohromných rozmerov, inde živoria. Na polotienistom mieste pri záhradnom domčeku by sa im mohlo dobre dariť. Čo však robiť, ak je tu piesočnatá či kamenistá pôda?

Urob si sám 9/2015

Paprade – viac vlahy z dreva

V záhrade sa často nájdu nevyužité rohy, ktoré sú príliš suché a vyžadujú si úplne zbytočnú údržbu. Môžete ich ale zavlažiť dlhodobo, a to úplne prirodzeným spôsobom. Ak sa rozhodnete pre paprade, z prázdneho zatieneného miesta urobia zelené zákutie so zvláštnou atmosférou.

Urob si sám 9/2015

Vyvýšené záhony z dosiek

Prinášajú úrodu, ktorá je úplne bez starostí, bez únavného okopávania a náročného pletia. Stačí len opíliť niekoľko starých fošní, olemovať ich plastovou membránou, vytýčiť špagátom hriadky a do nich v sponoch umiestniť semienka. Získate lacnú zeleninu bez boľavých krížov!

Urob si sám 9/2015

Zhotovením zásuvkovej komody ušetríte 100 eur!

Až keď každú z osemnástich zásuviek naplníte po horný okraj, uvedomíte si, aká je obrovská. Je to nábytok, do ktorého sa vmestia tisícky drobností. Výroba nemusí stáť mnoho. Staré dosky z rozobratej králikárne, opláštenie sololitom a zásuvky bez akýchkoľvek kovaní a vysunutí. Lacné, rýchle, jednoduché!

Urob si sám 9/2015

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.