Posuvný systém Schüco
Zdroj: Schüco

Schüco získalo šesť cien za produktový dizajn

Panoramatický dizajn fasády Schüco FWS 35 PD s úzkou pohľadovou šírkou hliníkových profilov len 35 mm a tepelno-izolačnými parametrami na úrovni pasívneho domu bol ocenený titulom Red Dot Design Award 2019. V silnej konkurencii viac ako 5500 produktov zvíťazili aj dva posuvné systémy Schüco, okenný systém, tieniaci systém a smart riešenie pre vstupné dvere.

Panoramatické výhľady a elegantný dizajn

Žijeme v ére veľkorysých sklenených plôch modernej „transparentnej“ architektúry, ktorá vytvára presklené fasády maximálne prepúšťajúce svetlo, ktoré prepájajú interiér s exteriérom. Popritom ale nechceme robiť kompromisy v otázke energetickej náročnosti. Schüco preto vyvinulo subtílny fasádny systém Schüco FWS 35 PD pre presklené opláštenie. Má unikátnu pohľadovú šírku profilu iba 35 mm, ale zároveň má tepelno-izolačné parametre na úrovni pasívnych domov.

okenný systém Schüco
Víťaz Red Dot Design Award 2019: okenný systém Schüco AWS 75 PD.SI | Zdroj: Schüco

Fasádny systém Schüco FWS 35 PD vytvára reprezentatívne konštrukcie s doslova širokouhlým vizuálnym vnemom a je vhodný pre výklady luxusných obchodov, opláštenie viacpodlažných administratívnych budov aj pre sklenené steny reprezentatívnych rezidencií. Panoramatický dizajn s minimálnou pohľadovou šírkou profilu garantuje nerušený výhľad i vonkajší pohľad na fasádu. Aj to boli dôvody prečo boli systém Schüco FWS 35 PD, rovnako ako okenné systémy Schüco AWS 75 PD.SI (Panorama Design, Super Insulated) a zdvižno-posuvné systémy Schüco ASE 67 PD a Schüco ASE 60/80 s mechatronickým kovaním Schüco TipTronic ocenené prestížnym titulom 2019 Red Dot Design Award v kategórii „produktový dizajn“. Riešenia Schüco ASE 80.HI s izolačným trojsklom a Schüco FWS 35 PD je možné vidieť a vyskúšať si „naživo“ v showroome Schüco v Bratislave.

dvižno-posuvný systém Schüco
Víťaz Red Dot Design Award 2019: Zdvižno-posuvný systém Schüco ASE 67 PD | Zdroj: Schüco

Modulárny systém Schüco FWS 35 PD je kompatibilný s trojitým zasklením s hrúbkou až 52 mm, fasádnymi konštrukciami iných pohľadových šírok (50, 60 a 80 mm) aj s klasickými okennými a dvernými systémami Schüco AWS a ADS aj s mechatronickým kovaním Schüco TipTronic, ktoré umožňuje napríklad automatické nočné chladenie a senzormi riadené vetranie.

Fasádny systém Schüco FWS 35 PD sa vyrába v dvoch úrovniach tepelnej izolácie s izolátormi HI a SI s certifikátom pasívneho domu. Testovaný je proti vniknutiu v bezpečnostnej triede RC 2. Okrem excelentného vzhľadu je pridanou hodnotou fasády tiež efektívna výroba a jednoduchá inštalácia. Nové prefabrikované modulárne komponenty výrazne urýchlili výrobný proces i spracovanie. Optimalizovaný systém napojenia do stavebnej konštrukcie a patentovaný úchytný systém so zaklapávacími profilmi redukujú spoje a umožňujú racionálnu, bezpečnú a rozmerovo tolerantnú montáž.

Automatizovaný systém ovládania dverí Schüco DCS

Schüco DCS SmartTouch (Door Control System) kombinuje dverovú komunikáciu a kontrolu vstupu v jedinom module, ktorý sa vyznačuje intuitívnym ovládaním a vysoko elegantným dizajnom. Dotykovo ovládaný panel z čierneho skla DCS SmartTouch môže byť zapustený do všetkých vstupných dverí Schüco.

Schüco Door Control System s dotykovým displejom
Víťaz Red Dot Design Award 2019: Schüco Door Control System s dotykovým displejom | Zdroj: Schüco

Automatizovaný systém ovládania dverí Schüco DCS ponúka najrôznejšie možnosti zabezpečenia domu, od efektívnej kontroly oprávnení vstupu pomocou odtlačkov prstov alebo zadávania, až po rozsiahly dverný komunikačný systém s videokamerou, domovým telefónom a zvončekom (táto verzia je vstupnými dverami do spomínaného showroomu Schüco).

Do ovládacieho panela sa podľa želaní požívateľa objektu inštaluje numerická klávesnica, čítačka odtlačkov prstov, domové číslo, zvonček či menný zoznam na zvončeky alebo systém na dorozumievanie s videokamerou a otváračom dverí. „Synergia novej technológie a vysokej spoľahlivosti premieňajú používateľsky pohodlné zariadenie Schüco DCS SmartTouch na vysoko efektívny systém automatizácie budov,“ píše sa v hodnotení odbornej komisie súťaže Red Dot Design Award.

Slnečné tienenie Schüco CSB odolá aj víchrici

Vonkajšia slnečné tienenie Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) je plne integrované do fasádneho systému Schüco FWS 50/60 a výrazne redukuje teplo v budove aj počas horúcich slnečných dní. Odolné lamely z extrudovaného hliníka odolajú aj vetru s rýchlosťou 9 až 10 na Beaufortovej stupnici (do rýchlosti 25 m/s), a to vďaka vodiacim koľajniciam uloženým v krytých konzolách.

Fasádny systém Schüco
Víťaz Red Dot Design Award 2019: Fasádny systém Schüco FWS 35 PD | Zdroj: Schüco

Vysoká transparentnosť až 23 % je dosiahnutá kombináciou tvaru hliníkových lamiel a vyrazenými medzerami. Kompletné zatienenie slnečného žiarenia je zabezpečené, keď je uhol dopadajúcich lúčov vyšší ako 21°. Žalúzie sú vyrábané v eloxovaných farbách C0 a C31 až C35, takže môžu byť perfektne zladené s farbou a dizajnom fasády alebo vytvárať zaujímavé farebné efekty.

Slnečné tienenie Schüco
Víťaz Red Dot Design Award 2019: Slnečné tienenie Schüco CSB | Zdroj: Schüco

Popis riešení a komentáre poroty Red Dot Design Awards nájdete na stránke

Viac informácií o riešeniach Schüco na www.schueco.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.