Rosia sa vám okná? Čo tak ich zatepliť?

Rosia sa vám okná? Čo tak ich zatepliť?

Trápi vás rosenie okien? Zrážanie sa vodnej pary na oknách je vo všeobecnosti spôsobuje jej nadmerná koncentrácia v ovzduší. Vlhké, málo vykurované a nedostatočne vetrané miestnosti sú priam ideálnym miestom pre rosenie okien a v mimoriadnych prípadoch aj pre následný vznik plesní.

Ak hľadáte riešenie, ako sa rýchlo a efektívne zbaviť rosenia okien, máme pre vás tip – vyskúšajte dodatočné zateplenie okien. O čo ide? Pri tomto procese nemusíte meniť celé okná. Teplý povrch skla, ktorý sa v zime nerosí, dosiahnete výmenou okenných tabúľ za kvalitné izolačné sklo s tepelnou fóliou „heat mirror“ (tepelné zrkadlo). Jednoducho a efektívne tak odstránite kondenzát, zvýšite teplotu okolo skiel a ušetríte za teplo. Túto novinku a mnohé ďalšie nájdete na veľtrhu stavebníctva Coneco v bratislavskej Inchebe.

Od 26. do 29. marca na vás v priestoroch výstaviska čaká všetko potrebné pre stavbu a rekonštrukciu – od stavebných materiálov, cez okná, dvere, strechy, podlahy, klimatizácie, elektroinštalácie, sauny, vírivky, garážové brány až po zariadenie do záhrady. Zároveň sa budete môcť s odborníkmi poradiť, ako správne zatepľovať a dozviete sa viac o drevostavbách a o šetrení energií. Ak sa chystáte kupovať, alebo predávať svoju nehnuteľnosť, nevynechajte prednášky o tom, ako sa nenechať oklamať. Viac o veľtrhu stavebníctva Coneco a veľtrhu energetickej efektívnosti Racioenergia nájdete na www.coneco.sk.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.