Prerábka bytu či domu rýchlo a efektívne? Sadrokartón ako ho nepoznáte

16.07.2018
16.07.2018 (0)
Prerábka bytu či domu rýchlo a efektívne? Sadrokartón ako ho nepoznáte

Staviate, prerábate, rekonštruujete dom alebo byt? Hľadáte rôzne stavebné materiály, skúmate ich vlastnosti, zvažujete čo vlastne potrebujete?

Rozmýšľate ako zaistiť dobrú akustiku, čistý vzduch v interiéri, či akú omietku dať na staršiu stenu ...? Alebo ako dosiahnuť odolnosť proti vlhkosti, či požiarnu odolnosť? Zaujíma vás, ako zavesiť skrinky v kúpeľni na nové bytové jadro? A možno len potrebujete presunúť vnútorné priečky, aby ste vytvorili nový priestor.

Inšpirujte sa našimi funkčnými stavebnými riešeniami so sadrokartónom a sadrovými omietkami pre každý dom či byt. Rigips pripravil novinku v podobe prehľadnej stránky www.prelepsiebyvanie.rigips.sk, ktorá umožní jednoduché zorientovanie sa v témach a otázkach, ktoré si kladiete pri príprave jednoduchej prerábky, väčšej rekonštrukcie ale aj výstavbe nového dom.

Pozrite si naše riešenia, na tému, čo dokáže sadrokartón a sadrokartónová omietka.

Požiarna odolnosť

Sadrokartónové dosky RF: sadrokartón je nehorľavý materiál, ktorý dokáže v prípade požiaru účinne brániť rýchlemu šíreniu ohňa. Požiarnu odolnosť zabezpečuje nielen sadrokartónová doska, ale celý konštrukčný systém.

Pevnosť a únosnosť

Habito je vysokopevnostná sadrokartónová doska s extrémnou pevnosťou, ktorá umožňuje stavať interiérové priečky s vysokou mechanickou odolnosťou a únosnosťou. Je unikátna tým, že je možné do nej kotviť aj ťažké predmety bežnými kotviacimi prostriedkami.

Čistý vzduch v interiéri

Sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air® sú ideálnym riešením pre zabezpečenie zdravého a čistého ovzdušia v interiéri. Patentovaná zložka Activ’Air®, ktorú Rigips pridáva do sadrokartónových dosiek, premení formaldehyd na neškodnú látku a zároveň zamedzí jej spätnému vylučovaniu. Doska dokáže znížiť koncentráciu formaldehydu v miestnosti až o 70%.

Akustika v interiéri

Mimoriadne dôležitým kritériom domácej ale i pracovnej pohody je pokoj. Akustické konštrukčné systémy s Modrým sadrokartónom na odhlučnenie s technológiou Activ’Air® predstavujú riešenia pre priečky, predsadené steny aj podhľady.

Odolnosť proti vlhkosti

Stavebná doska Glasroc H OCEAN do vlhkého prostredia je charakteristická tým, že jej špeciálna receptúra zabezpečuje extrémne nízku nasiakavosť a predurčuje tak dosku na použitie vo vlhkých priestoroch má vysokú odolnosť voči vode a extrémnej vzdušnej vlhkosti s minimálnymi objemovými a tvarovými zmenami.

Podlaha pevne a rýchlo

Podlaha z prírodnej sadry ulahodí aj vašim chodidlám. Suché podlahy Rigidur sú plávajúce podlahy vytvorené podlahovými dielcami z pevných sadrovláknitých dosiek. Hotová podlaha dosahuje takto vyššie parametre na krokovú nepriezvučnosť alebo tepelný odpor.

Dokonale hladké steny a stropy

Montovanie nových priečok a stropov je udalosť, ktorá dlhodobo ovplyvní estetiku vašich priestorov. Rigips vám ponúka sadrokartónovú dosku 4PROfesional, ktorá má špeciálne pozdĺžne a priečne hrany, ktoré sú už od výroby sploštené. Vďaka novej technológii tak povrch interiéru dosiahne maximálnu rovnosť, ktorá bude viditeľná aj na jasne osvetlených plochách. Pri montáži s vystuženými RigiProfilmi navyše obmedzíte vznik prasklín.

Trvácne a estetické rohy

Rohové lišty NO-COAT vykazujú výrazne vyššiu odolnosť voči silným nárazom ako bežne používané lišty. Zužujúce sa pevné kopolymérové jadro poskytuje trvácnosť, flexibilitu a pevnosť, ktorá nepovolí ani pri silnom náraze a tlaku. Rohové lišty zakryjú malé nepravidelnosti a medzery na podklade, takže pred montážou ich netreba špeciálne tmeliť. Pri používaní hranových systémov NO-COAT dochádza k výraznej úspore v spotrebe tmelu.

Zdravé sadrové omietky a stierky

Omietky a stierky Rimano sú zdravé vďaka obsahu prírodnej sadry. Steny upravené už tenkou vrstvou sadrových omietok Rimano sú mimoriadne hladké a zároveň antistatické. Nezachytáva sa na nich preto prach a sú odporúčané do detských izieb ako aj pre alergikov. Sadra zároveň absorbuje nadbytočnú vlhkosť, ktorú uvoľňuje naspäť do ovzdušia, keď je vzduch v miestnosti suchý napr. v čase vykurovania. Pre kvalitný vzduch a príjemnú klímu v domácnosti často nie je potrebné investovať do drahých odvhlčovacích alebo vysušovacích zariadení, správnou voľbou omietky si zabezpečíte pohodlné bývanie dlhodobo.

Prajeme vám príjemné čítanie a hľadanie inšpirácií pre lepšie bývanie www.prelepsiebyvanie.rigips.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. divízia Rigips 

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Prečítajte si
Reklama