Prerábka bytu či domu rýchlo a efektívne? Sadrokartón ako ho nepoznáte

Prerábka bytu či domu rýchlo a efektívne? Sadrokartón ako ho nepoznáte

Staviate, prerábate, rekonštruujete dom alebo byt? Hľadáte rôzne stavebné materiály, skúmate ich vlastnosti, zvažujete čo vlastne potrebujete?

Rozmýšľate ako zaistiť dobrú akustiku, čistý vzduch v interiéri, či akú omietku dať na staršiu stenu …? Alebo ako dosiahnuť odolnosť proti vlhkosti, či požiarnu odolnosť? Zaujíma vás, ako zavesiť skrinky v kúpeľni na nové bytové jadro? A možno len potrebujete presunúť vnútorné priečky, aby ste vytvorili nový priestor.

Inšpirujte sa našimi funkčnými stavebnými riešeniami so sadrokartónom a sadrovými omietkami pre každý dom či byt. Rigips pripravil novinku v podobe prehľadnej stránky www.prelepsiebyvanie.rigips.sk, ktorá umožní jednoduché zorientovanie sa v témach a otázkach, ktoré si kladiete pri príprave jednoduchej prerábky, väčšej rekonštrukcie ale aj výstavbe nového dom.

Pozrite si naše riešenia, na tému, čo dokáže sadrokartón a sadrokartónová omietka.

Požiarna odolnosť

Sadrokartónové dosky RF: sadrokartón je nehorľavý materiál, ktorý dokáže v prípade požiaru účinne brániť rýchlemu šíreniu ohňa. Požiarnu odolnosť zabezpečuje nielen sadrokartónová doska, ale celý konštrukčný systém.

Pevnosť a únosnosť

Habito je vysokopevnostná sadrokartónová doska s extrémnou pevnosťou, ktorá umožňuje stavať interiérové priečky s vysokou mechanickou odolnosťou a únosnosťou. Je unikátna tým, že je možné do nej kotviť aj ťažké predmety bežnými kotviacimi prostriedkami.

Čistý vzduch v interiéri

Sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air® sú ideálnym riešením pre zabezpečenie zdravého a čistého ovzdušia v interiéri. Patentovaná zložka Activ’Air®, ktorú Rigips pridáva do sadrokartónových dosiek, premení formaldehyd na neškodnú látku a zároveň zamedzí jej spätnému vylučovaniu. Doska dokáže znížiť koncentráciu formaldehydu v miestnosti až o 70%.

Akustika v interiéri

Mimoriadne dôležitým kritériom domácej ale i pracovnej pohody je pokoj. Akustické konštrukčné systémy s Modrým sadrokartónom na odhlučnenie s technológiou Activ’Air® predstavujú riešenia pre priečky, predsadené steny aj podhľady.

Odolnosť proti vlhkosti

Stavebná doska Glasroc H OCEAN do vlhkého prostredia je charakteristická tým, že jej špeciálna receptúra zabezpečuje extrémne nízku nasiakavosť a predurčuje tak dosku na použitie vo vlhkých priestoroch má vysokú odolnosť voči vode a extrémnej vzdušnej vlhkosti s minimálnymi objemovými a tvarovými zmenami.

Podlaha pevne a rýchlo

Podlaha z prírodnej sadry ulahodí aj vašim chodidlám. Suché podlahy Rigidur sú plávajúce podlahy vytvorené podlahovými dielcami z pevných sadrovláknitých dosiek. Hotová podlaha dosahuje takto vyššie parametre na krokovú nepriezvučnosť alebo tepelný odpor.

Dokonale hladké steny a stropy

Montovanie nových priečok a stropov je udalosť, ktorá dlhodobo ovplyvní estetiku vašich priestorov. Rigips vám ponúka sadrokartónovú dosku 4PROfesional, ktorá má špeciálne pozdĺžne a priečne hrany, ktoré sú už od výroby sploštené. Vďaka novej technológii tak povrch interiéru dosiahne maximálnu rovnosť, ktorá bude viditeľná aj na jasne osvetlených plochách. Pri montáži s vystuženými RigiProfilmi navyše obmedzíte vznik prasklín.

Trvácne a estetické rohy

Rohové lišty NO-COAT vykazujú výrazne vyššiu odolnosť voči silným nárazom ako bežne používané lišty. Zužujúce sa pevné kopolymérové jadro poskytuje trvácnosť, flexibilitu a pevnosť, ktorá nepovolí ani pri silnom náraze a tlaku. Rohové lišty zakryjú malé nepravidelnosti a medzery na podklade, takže pred montážou ich netreba špeciálne tmeliť. Pri používaní hranových systémov NO-COAT dochádza k výraznej úspore v spotrebe tmelu.

Zdravé sadrové omietky a stierky

Omietky a stierky Rimano sú zdravé vďaka obsahu prírodnej sadry. Steny upravené už tenkou vrstvou sadrových omietok Rimano sú mimoriadne hladké a zároveň antistatické. Nezachytáva sa na nich preto prach a sú odporúčané do detských izieb ako aj pre alergikov. Sadra zároveň absorbuje nadbytočnú vlhkosť, ktorú uvoľňuje naspäť do ovzdušia, keď je vzduch v miestnosti suchý napr. v čase vykurovania. Pre kvalitný vzduch a príjemnú klímu v domácnosti často nie je potrebné investovať do drahých odvhlčovacích alebo vysušovacích zariadení, správnou voľbou omietky si zabezpečíte pohodlné bývanie dlhodobo.

Prajeme vám príjemné čítanie a hľadanie inšpirácií pre lepšie bývanie www.prelepsiebyvanie.rigips.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. divízia Rigips 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.